Суспільство

Біля церкви фотографувати зась. Чому у Вінниці зібрались батюшки МП зі всієї області і що їм «винен» губернатор

4 січня 2019, 15:40

4 січня священики УПЦ Московського патріархату зі всієї Вінницької області зібрались у недобудованому храмі Стрітеня Господнього у Вінниці на Координаційну раду, так званий Синод. Вони прийняли «резолюцію» і заявляють про утиски їх церкви владою, мовляв місцева і державна влади порушують законодавство і Конституцію України. Разом з тим прихильники російської церкви самі порушують закони і перешкоджають роботі журналістів. Один з охоронців, який був надворі біля церкви, вранці штовхав фотографа однієї з місцевих газет і мало не поламав техніку. Після обіду, коли представники всіх місцевих ЗМІ прийшли на прес-конференцію, той же охоронець забороняв працівнику редакції Вiнниця.info фотографувати територію біля церкви. В поліцію ми не звертались, щоб не розгортати конфлікт та намагались роз’яснити закон і права людей агресивно налаштованому чоловіку…

Після засідання Координаційної ради до ЗМІ вийшов Митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, який повідомив про рішення зібрання.

«Повістка дня проста – як нам далі жити в нашій країні, нашій області, з огляду подій, які відбуваються навколо канонічної української православної церкви (Московського патріархату – ред.), в тому числі наших трьох єпархій, які діють на території Вінницької області. Знайти відповіді в рамках нашого чинного законодавства.

Відповіді на поверхні – треба жити за законами України і за Конституцією. Ми констатували одностайно, що порушується законодавство України щодо релігійних організацій, до якої належить наша Вінницька єпархія УПЦ. Це ми зафіксували у нашому зверненні до громади Вінницької області. Просимо припинити свавілля, припинити знущання над віруючими УПЦ, не порушувати норми, права і свободи громадян, свободу наших релігійних організацій і конкретно трьох канонічних єпархій УПЦ (Московського патріархату – ред.)», - сказав Іонафан.

Також священик скаржився, що голова облдержадміністрації не хоче зустрічатись ів ставлеником Онуфрія у Вінницькій області Варсофонієм і назвав перехід релігійних громад у Помісну церкву України захопленням храмів і етонцидом.

«Було кваліфіковано останні всі антизаконні дії захоплення наших храмів різними силами за участі навіть державних чиновників. Це було як етноцид віруючих православного народу УПЦ за релігійними конфесійними переконаннями. Було заявлено про нерівноправне відношення до нашої церкви. Фактом являється те, що губернатор пан Коровій зовсім не приймає на аудієнцію новопризначеного архієпископа Вінницького і Барського Варсонофія. Це неповага до митрополита Онуфрія, який призначив сюди священним Синодом нашої церкви і не відповідає законодавству про рівність всіх релігійних організацій.

Нами було визначено, що в разі продовження дискримінації нашої церкви у Вінницькій області, ми знову зберемось на спільне зібрання і висловимо недовіру як місцеві державній владі в частині порушення законів України і Конституції що релігійних організацій і не тільки їм, а й всій центральній владі в Україні висловимо недовіру. Всі ці захоплення і так звані «сходи», які вирішили питання про приналежність храмів релігійних організацій до так званої новоствореної помісної церкви ми не визнаємо правомочність цих "сходів". Вони підмінюють наші статутні релігійні організації, які затверджені державною владою і людьми. Ми не тільки не визнаємо, а й будемо відстоювати наші законні права в судовому порядку», - сказав Митрополит Тульчинський і Брацлавський.

Після того, як Іонафан розповів про результати Координаційної ради, він відповів на питання журналістів. Публікуємо питання і відповіді.

- Чи визнаєте Виправо парафіян визначатись, до якої релігійної організації їм йти?

- За законом України не парафіяни вирішують це питання, а релігійна громада парафії. В нас підмінюється релігійна громада, якимись «сходами». До речі, в нашому Статуті, затвердженому державою є ознаки парафіян. Парафіянином вважається той, хто регулярно відвідує всі свята церкви, буває на богослужіннях на честь всіх свят у храмі, хто регулярно сповідається, причащається і бере активну участь у житті парафії, допомагає настоятелю, релігійній громаді виконати основну ціль – проводити богослужіння. Це означає, що жителі села, які голосують за перехід громади кудись мають знати хоча б символи віри, вони їх не знають.

Вирішує релігійна громада на чолі з головуючим настоятелем. Якщо немає голови, немає тіла. Треба одностайне голосування.

- Релігійна громада може обрати собі настоятеля?

- За внутрішніми настановами нашої релігійної організації настоятель призначається відповідними органами управління.

- Чи сказали священники охоронцям, щоб забороняли журналістам фотографувати на дворі біля храму?

- Я тут гість, як і ви.

- На території храмів Тульчинської єпархії можна вільно фотографувати будівлі, подвір’я?

- З якою метою? Це треба погодити тактично з настоятелем єпархії.

- Чи означає, що після сьогоднішнього зібрання і надалі не будуть відспівувати учасників АТО?

- Триста разів вам заявляв це, все відспівується. Якщо хтось не відспівується, то спитайте у нього.

- Якщо він помер, то як спитати?

- Як? Творіть панахиду і визивайте його дух.

Пізніше всі батюшки «російської церкви» пішли з акцією протесту до облдержадміністрації і до Собору, в якому релігійна громада Помісної церкви України.

 

 

Нагадаємо, що у Вінницькому районі люди поросять призначити нового священика, бо їх батюшка відмовляється переходити до Помісної церкви. У Калинівському районі 2 храми перейшли до Помісної української церкви.

У Вінниці до Помісної церкви приєднався храм, розташований у колишньому бункері радянської армії. Громада храму ікони Божої Матері «Всіх скорботних радості», що розташований у головному корпусі Вінницького обласного психоневрологічного диспансеру, приєдналася до Помісної Церкви.

Першими до ПЦУ у Вінниці перейшов Митрополит Вінницький і Барський Симеон з громадою Спасо-Преображенського собору. Потім у Вінницькій облaсті ще три пaрaфії приєднaлися до Прaвослaвної Церкви Укрaїни.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква 
Матеріали по темі