Суспільство

Біля Вінниці дітей учасників АТО безкоштовно катають на конях. Фоторепортаж

10 серпня 2018, 12:28

 10 серпня на Вінниччині в селі Яришівка шестеро дітей учасників АТО відвідали приватну стайню, де мали можливість погодувати та покататися на конях. Дана акція з іпотерапії проводиться вперше і триватиме до того часу, поки будуть сприятливі погодні умови. 

Начальник відділу допомоги учасникам АТО Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Грачов розповів, що усі діти Вінниці та області віком від 9 до 16 років мають можливість безкоштовно пройти іпотерапію.

«Акція діятиме на постійний основі для діточок учасників АТО. З власником стайні «Altera Vita» ми домовилися про співпрацю, він погодився безкоштовно приймати дітей. Плануємо по понеділках і середах привозити сюди дітей на іпотерапію. З вересня змінимо графік. Будемо возити по 6 діток кожного разу.

Загалом у нас в спілці офіційно є більше 400 дітей. Більше половини з них вже виявили бажання відвідати стайню. Кататимемо поки буде сонячна і тепла погода», - каже Андрій Грачов.

Також він зазначив, що аби відвідати іпотерапію, потрібно зв’язатися з організаторами через сторінку у «Фейсбук».

 

Власник приватної стайні Сергій Новотарський розповідає, що почав займатися іпотерапією, заради свого сина Антона, у якого з народження ДЦП. Він побачив, що катання на конях приносять позитивні результати. Тому і вирішив мати справжню стайню з кількома тваринами. У подружжя четверо дітей.

«Все почалося з того, що в мене народився перший син з діагнозом ДЦП. В рік на поставили інвалідність. А у рік і 8 місяців ми почали займатися іпотерапією, я побачив результат. І від того часу, буквально через 3 роки ми купили власного коня.

Я в Житомирі пройшов міжнародний курс іпотерапії. Дивлячись зі свого досвіду, з результатів свого сина, я почав купувати коней саме для іпотерапії. Зараз у нас є 5 коней», - каже Сергій.

 

«Я вперше сьогодні каталася на коні, його звати «Лотос». Це була моя мрія з дитинства. Спочатку були проблеми з керування, бо кінь хотів лідирувати, але потім я вже його осідлала і ми знайшли спільну мову. Мені сподобалося його годувати з рук та градити.

Я сама з Тивріської області, у нас в селі є коні, але вони не привчені катати людей. Я дуже щаслива, що моя мрія здійснилася», - ділиться враженнями 13-річна Катерина Шептицька.

Довідка

Іпотерапія (від грецького слова «гіппос» - кінь) — метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вiнниця.info

Теги: АТО діти коні стайня 
Матеріали по темі