Місто

Біля вінницького фонтану «Рошен» встановлять японську рахівницю. Фото

30 травня 2019, 16:44

У Вінниці, на набережній фонтану «Рошен», встановлять японську рахівницю. Розташують її на невеличкому постаменті висотою 75 сантиметрів.

Про це 30 травня під час засідання виконавчого комітету міської ради розповів Вiнниця.info в.о. головного архітектора Яків Маховський.

«Рахівниця – подарунок вінничанам від японської громади», - зазначив посадовець.

З відкритих джерел в мережі Інтернет можна дізнатися, що японська рахівниця носить назву соробан. Вона складається з 13 рядків, у кожному п’ять кісточок. Кожна із них має своє цифрове значення. Чотири нижні називаються «земні», і показують тільки одне значення цифри, на відміну від звичайної математики. Верхня кісточка називається «небесна»і позначає цифру.

З 1928 року екзамени з соробан були встановлені японською палатою промисловості. І навіть сьогодні, коли все можливо підрахувати на калькуляторі, знання і вміння рахувати на соробані є головним.

Соробан здатна на дуже складні обчислення. ЇЇ користь у базовій математичній освіті, а саме, у візуальному розумінні дітей числових конструкцій, складу числа і поняття цифри. Цікаво, що людина, яка навчалася в Японії певну кількість років соробану, має право, після здачі екзамену, працювати на державні корпорації, а це великі привілеї. В школах програма навчання усного рахунку починається з молодших класів і це найкращий спосіб пояснити дітям десяткову систему числення і чудовий фундамент для будь-якого подальшого навчання. В Японії рахівниця соробан допомагає сліпим навчитися рахувати і отримати математичну освіту.

Вiнниця.info

Теги: фонтан Вінниця  
Матеріали по темі