Суспільство

Біля Вінниці АТО-вці обмежили рух на міжнародній трасі, через земельні питання, поки не приїхав губернатор. Фото. Відео

17 липня 2020, 15:21

Біля села Лисогора в Вінницькому районі 17 липня о 10.40 годині 50 АТО-вців обмежили рух на міжнародній трасі М-12.Люди ходили по пішохідному переходу, періодично пропускаючи авто. Вони обурені, що не можуть оформити земельні ділянки та мають безліч нарікань на діяльність Держгеокадастру і органів місцевого самоврядування. Дорогу повністю розблокували о 11.30 годині, коли на місце приїхав голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов. АТО-вці розказали йому всі «схеми».

«Ми просимо навести порядок з виділенням землі. Є проблеми з Держгеокадастом. Нам ніякої матеріальної вигоди не треба. Ми просто хочемо скористатись своїм правом на виділення безкоштовно земельної ділянки… В нас Держгеокадастр став не державною, а напівприватною організацією», - говорить АТО-вець.

«Я вас розумію. Зараз їжджу по районах і кругом підіймають питання щодо виділення земельних ділянок АТО-вцям. Вчора в Липовці, в Оратові, в Іллінцях про це говорили. АТОвцям не виділяють, а виділяють тим, кому треба, а потім продається все одним масивом», - каже голова ОДА.

Учасник АТО розповів, як «торгують» правом на отримання землі.

«Знаєте, перед цим провели дуже класну схему – скупили в людей, які не скористались правом безкоштовної приватизації земельної ділянки, нотаріальне доручення, яке дало право на приватизацію. Ці доручення віддались аграрним магнатам. Вони скупили ці права і зараз матеріалізують ці ділянки. Те що є надії на ринок… Не буде ринку землі, бо зараз за копійки скупляють цю землю і їм не треба буде. Вони наберуть свій максимум і в людей вже не будуть купляти, бо наберуть зараз фактично безкоштовно», - каже АТО-вець.

Під час розмови з людьми скаржились не лише на Держгеокадастр, а на органи місцевого саоврядування. Жителька Хмільнцького району Надія – дружина загиблого учасника АТО, виховує двох дітей. Розповіла Сергію Борзову, що подала заяву виділення землі в Хмільницькій ОТГ, їй прислали відповідь: «тимчасово утриматись від виділення землі».

«Це вони так роблять, щоб землю не дати, але не відмовити, бо відмова – порушення закону.

В нас сільський голова зробив землю своїй жінці, тещі. Всім поробив, а АТО-вцям немає. За що вони голови свої поклали? Я не за себе стою, а за дітей своїх, бо за них ніхто не відстоїть», - каже Надія.

«В нас головні вимоги – змінити ситуацію. Ми мали зустріч з заступником керівника Держгеокадастру, який розповідає, що зареєстровано 10 тисяч шахрайських схем в яких задіяні учасники АТО. Ми запитали, чи вважає він АТО-вців шахраями. На що почав вибачатись. Ми питали, чи розглядались шахрайські схеми за участі інших категорій громадян. Він сказав, що ні. Розпитали і про подвійні накази. Є такі чутки, що учасники АТО користуючись тим, що можуть оформити ділянки в будь якому місті, подають заявки на землі у великих містах – Вінниці, Дніпрі, Києві. Це порушення. Цим має займатись поліція. Держгеокадастр повинен робити свою роботу. Голова Держгеокадастру, коли його призначили 17 червня заблокував роботу відомства по всій Україні. Тому ми просили відновити роботу. Обіцяли з понеділка відкрити систему», - розповідає учасник акції протесту.

Сергій Борзов зателефонував керівнику Держгеокадастру у Вінницькій області, щоб він приїхав до людей і пояснив, що відбувається. Адже люди сказали, що будуть стояти, поки не почують пояснень від обласного керівника Держгеокадастру.

«На сьогодні проводиться внутрішній аудит, який проводить голова Держгеокадастру. Виявлено і подвійну реєстрацію видачі земельних ділянок на учасників бойових дій. До моменту завершення аудиту, буде заблокована можливість реєстрації. Функціонал реєстрації в нас відключений до завершення аудиту», - каже керівник Держгеокадастру.
Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: земля АТОвці дорога перекриття Вінницька область 
Матеріали по темі