Суспільство

Борзов доручив розібратися, куди зникла дерев’яна козацька церква, яка була пам’яткою архітектури

9 липня 2020, 12:50

В селі Лозова Шаргородського району зруйнували старовинну Покровську козацьку дерев'яну церкву, побудовану на початку 16 століття. До того ж, церква була пам’яткою національного значення.

Древню козацьку церкву демонтували віряни Московського патріархату, щоб на тому місці побудувати нову. Про це раніше писало видання «Релігія в Україні».

Під час прес-конференції голови Вінницької ОДА Сергія Борзова, журналісти звернулися з питанням, чому досі не можуть відкрити кримінальне провадження стосовно руйнації національної пам’ятки.

Сергій Борзов доручив розібратися, куди зникла старовинна церква.

«В нашій області зробили так, що релігійне питання дуже заполітизоване. Держава відокремлена від релігії. Ці питання держава не може коментувати. Але ніхто не дозволяє рушити якісь споруди, тим більше історичні. Тому, підготуйте мені листи, щоб звернутися до правоохоронних органів».

Також голова ОДА дав доручення запланувати виїзд до Шаргородського району, зокрема в село Лозова, аби розібратися в питанні незаконної забудови.

«Треба взяти з собою документи, листи, які були підписані. Піднімемо разом з правоохоронцями це питання», – додав Сергій Борзов.

Старовинна козацька церква

Будівництво нової церкви

Вінниця.info, фото Релігія в Україні

Теги: козацька церква 
Матеріали по темі