Економіка

Борзов назвав ТОП-об’єкти великого будівництва на 2022-й рік у Вінницькій області

27 січня 2022, 16:04

Будівництво нового мосту через Дністер в Ямполі, який сполучатиме дві країни, голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов назвав одним з ТОП-об’єктів «Великого будівництва» на 2022-й рік.

«Вінницькі дороги об’єднують країни. Побудована траса Р-08, яка веде від Немирова до Ямполя, є продовженням транспортного коридору між Україною і Молдовою. 125 кілометрів з двома транзитними дорогами було побудовано в рекордні 90 днів. Тепер це дорога до Ямпільського мосту, який на 2022-й рік є ТОП-об’єктом Великого будівництва. Міст буде одним з транснаціональних коридорів, який з’єднуватиме країни Балтії. Це проект «з нуля». Сподіваємось, що закінчимо його до кінця 2022 року», - зазначив голова облдержадміністрації та додав, що серед перехідних об’єктів також реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту «Вінниця».

Посадовець також відповів на питання, чи насправді минулого року гальмувалось будівництво мосту з молдовської сторони.

«У них недобудована дорога протяжністю до 5 кілометрів. Не могли визначитись за чиї кошти будуватимуть цей відрізок. Хочу наголосити, що саме Ямпільський міст будується виключно за кошти державного бюджету України. Погодили, що всі пункти перетину, контрольно-пропускні пункти, будуть знаходитись на українській стороні. Якщо ми (Україна) міст будуємо, то 5 кілометрів дороги можна добудувати, для нас 5 кілометрів взагалі не стояла б проблема. Але там ще було питання в Уряді Молдови, бо коли стала Президентом Республіки Молдова Майя Санду, Уряд ще був проросійський.

Після двосторонніх перемовин України та Молдови 19 січня, є відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України, буде підписана міжурядова угода», - прокоментував Сергій Борзов.

Як відомо, зараз транспортний зв’язок між Україною і Молдовою через річку Дністер в області забезпечується мостом, який розміщений у зоні пункту пропуску «Могилів-Подільський – Отач» та мостом в на пункті пропуску «Бронниця – Унгурь», на якому дозволена маса транспортних засобів не перевищує 3,5 тонн. На прикордонному переході «Ямпіль – Косеуць» працює лише паромна переправа, однак вона давно не відповідає вимогам часу і реальним потребам жителів держав.

Новий міст у Ямполі покращить зв’язок між двома сусідніми країнами та дозволить скоротити час поїздки за маршрутом Київ — Кишинів.

Нагадаємо, в серпні на околицях міста Ямпіль та неподалік молдавського села Косеуць розпочали підготовчі роботи з будівництва нового мосту. У вересні на ділянку доставлено потужну мостобудівельну техніку та визначили місце, де знаходитиметься митний термінал, площею приблизно 8 га.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: будівництво 
Матеріали по темі