Суспільство

Борзов відвідав Могилів-Подільську лікарню: як проходить будівництво кардіовідділення та лікування у відділенні гемодіалізу

30 червня 2020, 14:28

29 червня голова Вінницької ОДА Сергій Борзов з робочим візитом був у Могилів-Подільському районі, де відвідав відділення гемодіалізу Могилів-Подільської ОЛІЛ та поцікавився думкою пацієнтів, як проходить у них лікування. Також очільник області відвідав будівництво кардіовідділення.

Про це йдеться на сайті Вінницької ОДА.

В жовтні 2018 року на базі Могилів-Подільської ОЛІЛ було відкрито відділення амбулаторного гемодіалізу ВОКЛ ім. М.І. Пирогова. Відтоді пацієнтам, які потребують проведення процедури ниркозамісної терапії, не потрібно тричі на тиждень їздити до Вінниці. Могилів-Подільське відділення гемодіалізу приймає хворих з нирковою недостатністю не лише з міста Могилева-Подільського, а й Могилів-Подільського, Чернівецького, Ямпільського районів Вінницької області.

«Для пацієнтів з нирковою недостатністю дуже важливо, що відділення гемодіалізу недалеко від місця проживання. Це полегшує їх боротьбу з хворобою», – відзначив Сергій Борзов.

Голова Вінницької ОДА поцікавився думкою самих пацієнтів, які проходять лікування, та їхніми потребами. Люди попросили його посприяти у придбанні телевізорів, аби під час 4-годинного курсу гемодіалізу «не дивитись в стелю». За півгодини у кожній палаті встановили телевізори.

Очільник області в Могилеві-Подільському оглянув і будівництво кардіологічного відділення ОЛІЛ, яке триває два роки. З державного бюджету на роботи для реконструкції відділення було виділено 10 млн грн., з місцевих бюджетів – 10,4 млн. В 2018 році лікарня навіть отримала інтервенційну ангіографічну систему Infinix-i Core+INFX-8000V (Infinix VF-i/SP) /G3, за допомогою якої можна проводити малі оперативні втручання на судинах серця. Але обладнання досі не запустили, бо ремонт приміщення не завершений і немає меблів.

Для завершення основних робіт, які дадуть можливість експлуатувати ангіограф, необхідно як мінімум 990 тисяч гривень.

«Так не повинно бути. Використано колосальний ресурс, є унікальне обладнання, але це все не працює на користь людям, бо не завершили ремонт. Обладнання не повинно простоювати. Щоб кардіовідділення нарешті почало працювати, необхідно зробити систему вентиляції та закупити меблі. Тому я сприятиму аби якнайшвидше виділили 1 мільйон гривень на завершення зазначених робіт та закупівлі», – зазначив керівник ОДА.

Сергій Борзов також повідомив, що планує домовитись з фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова про налагодження роботи кардіовідділення Могилів-Подільської ОЛІЛ.Вінниця.info, фото з сайту ОДА

Теги: Могилів-Подільська лікарня гемодіаліз 
Матеріали по темі