Події

Братик та сестричка, які потонули на Вінниччині, тиждень чекали, коли біля озера будуть пасти корів. Фото

23 травня 2019, 12:18

У селі Чагів Оратівського району на Вінниччині, й досі не можуть оговтатися від страшної трагедії, яка трапилася 18 травня. У місцевому озері потонули неповнолітні братик з сестричкою. 4-класниця Софія намагалася врятувати 6-річного Радослава, який впав у воду. Але сама загинула. Дітей днями поховали на сільському кладовищі.

У ту суботу Софійка з Радославом пасли худобу. З ними була мама. У неї діти відпросилися піти до ставка. Помилуватися водою. Припускають, що маленький хлопчик посковзнувся на плитах, а сестричка намагалася його самотужки врятувати.

«Ставок давно не був чищений. Плити, що до нього вели, поросли мохом та були слизькими. Так і видно сліди, що дитина поїхала по мокрому», - розповідає Вiнниця.info Катерина Новохатська, секретар Чагівської сільської ради.

Жінка пригадує, першим знайшли хлопчика.

«Курточка не дала йому потонути, вона втримала його тіло. Але, коли його знайшли, він знаходився обличчям у воду. Мертвий», - продовжує Новохатська.

Тіло помітили рибалки. Вони покликали охоронця ставка.

«Ловили рибу, прийшли покупатися на ставку. І побачили, що плавають шльопанці і кепчик. Ніхто нічого не чув», - зауважив Вiнниця.info місцевий Сергій.

Софійку шукали ще близько години.

«Ми приїхали, Радік лежав на березі, вже витягли, там був наш дільничний і хлопці на човні пливали. Але Софіки ще не знайшли. І всі казали, що не шукайте її тут. Може вона злякалася, втекла в поле. Її пізніше вже знайшли», - плаче Ніна Бистрицька, бабуся загиблих дітей.

Місцеві розповідають, у родини, де трапилася трагедія, було троє дітей.

«Старша дочка студентка. Софійка учениця 4 класу. Активна учасниця художньої самодіяльності. З малечку на сцені. Гарний голос. Колядувала по всьому селі. Хлопчик мав йти до першого класу. Народився 31 серпня. Так, як дві старші були дочки, а слід за ними народився хлопчик, батьки шукали йому ім’я, яке б охарактеризувало їхню радість. От і назвали Радиславом. Важко усвідомити цю трагедію. Ще з ранку ми бачили їх з мамою. Коли вони йшли пасти корів. Снідали. Знаю, що дітям дуже подобалося ті корови пасти. Вони тиждень цього чекали», - зауважує Катерина Новохатська, секретар Чагівської сільської ради.

За фактом трагедії у поліції розпочали кримінальне провадження.

«До єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 115 ККУ умисне вбивство з позначкою - з власної необережності», - прокоментував Юлія Байбус, старший інспектор ювенальної превенції Оратівського ВП.

Проте, після ретельної перевірки усіх обставин - справу закриють. Софійку та Радика вже поховали.

Вiнниця.info

Теги: Вінниччина діти потонули брат сестра 
Матеріали по темі