Місто

Бригантині у Вінниці дадуть життя: з’явиться аквапарк, ресторани та комплекс відпочинку

13 листопада 2012, 15:25

На півострові зроблять місток через Тяжилівку, в середині майбутнього комплексу, який побудують ближче до вулиці Чорновола, будуть аквапарк, мультиплекс, кілька ресторанів супермаркетів і вернісаж.

Уже в наступному році Бригантина може почати змінюватися до невпізнання. Інвестор планує побудувати на вінницькому півострові центр сімейного дозвілля, а заодно і привести до ладу прилеглу територію, включно з частиною Набережної.

За словами головного архітектора Вінниці Олександра Рекути, у разі реалізації проекту, півострів перетвориться на центр для дозвілля, де вінничани зможуть відпочивати цілий рік.

Розваги для дітей

- Тут будуть об'єкти і сезонного використання, і ті, де можна буде відпочити протягом цілого року, - каже Олександр Рекута. - Загалом, на півострові можна гармонійно поєднати відпочинок, рекреацію, сам центр, і все що стосується відкритого простору території. Недарма тут передбачається дуже багато зон різного профілю і призначення. Це атракціони для найменших дітей, різноманітні лабіринти для старших і екстремальні зони, на зразок площадок для катання на роликах, скейт-парк і скеледром, який взимку може бути перетворений в "льододром". Крім того, передбачаються спортивні майданчики на яких можна розташувати волейбольні, баскетбольні, а, можливо, навіть тенісні корти.

Барбекю-зона

Це буде територія, де за словами головного архітектора міста, будуть максимально збережені зелені насадження. Барбекю-зона буде місцем так-званого тихого відпочинку, з альтанками і закладами в яких можна буде замовити щось перекусити.

Крім того, городянам обіцяють, що доступ на цю зону не обмежуватиметься. Тобто, теоретично, сюди можна буде прийти і поласувати власноруч приготовленим шашликом, не сплачуючи додаткову платню.

Вернісаж

На оновленому півострові обіцяють знайти місце і для художників і народних умільців.

- Для них передбачається облаштувати вернісажну зону, - каже Олександр Рекута. - Планується, що тут проходитимуть виставки майстрів народної творчості, продаватимуть сувеніри, а художники тут зможуть виставляти свої роботи.

Аквапарк

Але найголовнішим, за словами архітектора, об'єктом буде аквапарк.

- Я дуже радий що після довгих дебатів вдалось переконати інвестора - зробити аквапарк, - каже Олександр Рекута. - Адже, в головах вінничан ця територія не сприймається без водної рекреації. Бригантина - це вода і якщо навіть це буде взимку, - нам потрібно забезпечити цю функцію.

Крім аквапарку, в центральній будівлі буде продуктовий супермаркет та супермаркет дитячих і спортивних товарів.

- Все, на цьому торгівля тут закінчується, за виключенням окремих невеликих бутіків, де продаватимуться якісь супутні товари, - каже Олександр Рекута.

Два поверхи майбутнього комплексу займуть ігрові зони з зоною мультиплексу: шість кінозалів. Також тут плануються заклади швидкого харчування.

На третьому поверсі запланована ресторанна зона з відритими терасами з видом на Південний Буг.

- Тут може поміститися три зали, - каже архітектор. - Можливо, це будуть заклади з різною тематикою чи різними національними кухнями.

На підземному рівні запроектовані паркінги.

- Завдяки доволі великому рельєфу, їх там абсолютно реально зробити. Адже комплекс розташується доволі далеко від води - ближче до вулиці Чорновола, - каже Олександр Рекута. - виходить, що з одного боку (з вулиці Чорновола) частина будівлі буде повністю під землею, то з іншого - виходитиме назовні. Крім того, частина парковок буде розташована на території півострова. Ці місця плануються в першу чергу для відвідувачів майданчиків під відкритим небом.

Додаткові об'єкти

Окрім з побудовою самого комплексу інвестор має провести реконструкцію частини Набережної: від Центрального мосту до Бригантини.

- Також він планує відновити місток через річку Тяжилівка, щоб облаштувати там нормальний перехід і з'єднати вулицю Фрунзе напряму з Бригантиною, - каже Олександр Рекута. - Адже набережна не буде доходити тільки до Бригантини, а й дотягнеться, вздовж Тяжилівки до вулиці Громова.

Крім того, планується реконструкція транспортного перехрестя на перетині вулиць Чорновола та Громова, таким чином, щоб забезпечити нормальний заїзд на територію комплексу.

Богу мільтикомплекс не завадить

- Ми зустрічалися з представниками інвестора, який планує побудувати на півострові центр сімейного дозвілля. Нічого поганого в такому сусідстві я не бачу, каже Настоятель храму Ксенії Петербужської, яки розташований на Бригантині, отець Сергій. - Тим більше, що у них не буде об’єктів, де голосно звучатиме музика, яка б могла перешкодити проведенню богослужінь. Як мені пояснювали, в центрі буде тихіше, ніж іноді буває в Центральному парку.

Тому, я навпаки, більше схильний вважати, що від майбутнього сусідства виграємо і ми, і вони. Адже, якщо, наприклад, в цей центр приїде родина з області – вона зможе ще й заодно зайти і поставити свічку у храм. І навпаки, сім’ї, які приходитимуть на богослужіння, можуть відпочити у сусідньому центрі, адже це буде саме центр сімейного дозвілля, а не дискотека чи ще щось в цьому роді.

20 хвилин

Матеріали по темі