Місто

Будинок, у якому жив міський голова Вінниці – Микола Оводов

14 січня 2022, 13:09

У Вінниці, по вулиці Магістратська, 64, розташований двоповерховий будинок, лицьова частина якого – у готичному стилі. Сьогодні на першому поверсі тут магазини, частина – здається в оренду. На другому поверсі – житлова територія. Якщо стояти обличчям до будівлі, то ліва сторона бачила ремонт, а права – має тріщини, шви і в занедбаному стані.

Будинок досить непримітний, але якщо зануритись в історію, то виявляється, що збудований він архітектором Артиновим на замовлення Вінницького міського голови Миколи Оводова. Цей будинок був споруджений у 1890-і рр.

У 1911році, задовго до революційних подій, саме цей будинок за рішенням суду Микола Оводов віддав своїй першій дружині Є. Млоховській. Просторе помешкання (22 основних кімнати) призначалося для великої родини, а також для прийому пацієнтів. Головний вхід з вулиці оформлено потужним портиком із двох фасадних і двох бічних арок, що підтримують широкий балкон (портик засклений під час реконструкції). Вишукані дерев’яні облички рядових вікон, стримано-рівномірно вишикуваних, підкреслюють романтичну урочистість пари стрілчатих вікон другого поверху лівого ризаліту та стрілчатий тимпан – правого. Завершення ризалітів вирішені асиметрично: лівий із двома високими пінаклями, об’єднаними балюстрадою обабіч трикутного фронтону із циркульним горищним вікном, правий – у вигляді стрімкого «сходинкового» готичного фронтону. Романтичний образ будівлі відповідав уподобанням замовника. Усе це імпозантно контрастує з пізнішою архітектурою, особливо із сусіднім особняком Л.А. Длуголенцького.

Об’ємнопросторова структура особняка порушена внаслідок добудов та перепланувань внутрішніх приміщень. Нині будівля використовується як житлове приміщення, на першому поверсі розташовані магазини та спортивний тренувальний центр.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, використано матеріали із праць Є.В. Совінського, О.В. Солєйка, С.О. Царенка

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Оводов будинок Артинов 
Матеріали по темі