Місто

Булочки в шкільних їдальнях Вінниці. Як готують випічку для учнів. Фоторепортаж

14 вересня 2016, 11:08

 У Вінниці є 35 денних загальноосвітніх навчальних закладів, що належать до комунальної власності міста. Харчування школярів у навчальних закладах забезпечують два комунальні підприємства КП «Меридіан» та КП «Школяр». Підприємства приймають на роботу кухонних працівників, які готують школярам обіди, закуповують продукти та готують випічку, що продають в шкільних їдальнях. «Школяр» забезпечує харчування дітей в п’ятнадцяти школах, які розміщені на Замості та на Старому місті.

Редакція Вінниця.info поспілкувалась з директором КП «Школяр» Сергієм Олексюком, щоб розповісти та показати, як готують булочки та печиво, які діти щоденно купують в шкільних їдальнях.

КП «Школяр» щотижня використовує біля 2 тон борошна на випічку, яку продають в школах. Кондитерський цех підприємство має на вулиці Нансена, там щоденно з 4 години ранку починають працювати кондитери, а о 7.30 машину з готовою продукцією відправляють по 15 школах міста.

«Кожного ранку в борошняному цеху ми випікаємо свіжу випічку для 15 шкіл Вінниці, це Старе місто і Замостя. 0 7:30 машина вже вивозить першу продукцію. Продукція доставляється в школи на хлібних лотках. Кондитери починають працювати з 4 ранку. Цех у нас невеличкий 82 квадратних метра. Він забезпечує випічку у всіх цих школах. У нас всього є 50 найменувань продукції. Щоденно вона змінюється, в день виготовляється близько 10 - 15 різновидів випічки», - каже директор підприємства.

Інженер технолог Валентина Іщенко розробила 21 рецепт випічки, і запевняє, що в продукції не використовують штучних барвників та розпушувачів.

«Я розробила 21 рецепт фірмових виробів, це ніхто крім нас такого не робить. Наприклад, це «зірочка шкільна», «колобок», «ромашка», «ріжки з маком»… Ця продукція дозволена в дитячому харчуванні, все з натуральних продуктів, без розпушувачів і барвників. Для свої виробів ми використовуємо муку, яйця, маргарин, макову суміш, корицю, ванілін…

Найбільше ми виготовляємо дріжджових булочок, пиріжків, ватрушок, батонів, вироби з пісочного тіста», - розповіла інженер технолог.

Працівники комунального підприємства також працюють безпосередньо в їдальнях шкіл, де готують страви для учнів.

«В школах ми безпосередньо готуємо дітям борщ, каші, «перше», «друге», компот, чай… Все що стосується гарячого харчування готується безпосередньо в школах нашими працівниками. В кожній школі працює від 3 до 6 наших кухарів. Ці всі жінки приходять на 6 годину ранку, чистять картоплю, варять супчик, щоб вже на першу перерву все давати свіже. В нас немає такого, що готують сьогодні на завтра. Працівники в нас зі стажем, жінки по 25 років на одному місці, вони з материнською душею і серцем відносяться до приготування їжі», - розповідає С. Олексюк.

Всього на підприємстві працює 90 осіб.

Асортимент виробів борошняного цеху КП «Школяр»

Вироби із дріжджового тіста:

 • Батон домашній, булочки:бутербродна, здобна, дитяча, домашня, харківська, з корицею, поліпшена, ромашка, з маком, дорожна, підковка масляна, здобна «бріош», ванільна, рогалик «по-вінницькі» та інші, перепічка «шкільна», сирна паличка.

 • Пиріжки печені прості, здобні, з повидлом, з ябулками, з капустою, з курагою, з чорносливом, та іншими фаршами (крім м'яса).

 • Струдлі з повидлом, з яблуками, з чорносливом, з маком.

 • Розтягаї з капустою, з горохом.

 • Ватрушка з сиром, повидлом.

 • Кекс «Вінницький», калач домашній.

 • Хачапурі.

Вироби з пісочного тіста:

 • Корж молочний, зірочка з повидлом, рогалик шкільний, тістечко пісочне глазуроване помадкою, кільце з горіхом, тістечко сухе, тістечко «Персик», «Краківське», «Одуванчик», «Ластівка», «Ромашка», «Поліно», «українське», Сочник з сиром, та інші.

 • Бісквіт сухий, рулет бісквітний з повидлом, «Медові пеньочки», «Дружба».

 • Вироби з листкового тіста: слойка в цукроій подрі, «Колобок», слойка з повидлом, круасан.

 • Кекси: «Столичний», «Шахматний», «Горіховий».

 • Печиво: пісочне, медове, творожне, жовткове, ромашка, бізе.

 • Пряники: медовий, «рибка», коврижка медова, медовик шкільний.

Фоторепортаж з борошняного цеху, де печуть булочки та печиво для наших дітей:

 

 

 

 

 

Директор КП «Школяр» Сергій Олексюк

Довідка.

Державне комунальне підприємство громадського харчування «Школяр» зареєстровано як окреме підприємство рішенням Виконкому Вінницької міської ради народних депутатів №187 від 23.04.1992 року. У 2011 році підприємство перейменовано в згідно рішення Виконкому міської ради на комунальне підприємство «Школяр».

 

Підприємство має на балансі адміністративне приміщення та борошняний цех обладнаний необхідним технологічним та холодильним обладнанням, який повністю забезпечує потребу їдалень в борошняних та кондитерських виробах.

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: школа випічка 
Матеріали по темі