Економіка

Бюджет Вінниччини поповнився на 18,6 млн гривень податків за нерухомість

16 травня 2017, 14:29

 Впродовж січня – квітня 2017 року до місцевих бюджетів  Вінниччини надійшло понад 18,6 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Про це Вінниця.info повідомляє відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області.

За словами Руслана Осмоловського, начальника ГУ ДФС у Вінницькій області, зазначена сума  перевищує прогнозовану на 8,5 млн. грн. А проти надходжень аналогічного періоду минулого року більша на 8,9 млн. грн..

У загальній сумі надходжень переважають платежі юридичних осіб – 17,5 млн. грн. Фізичні особи з початку року спрямували до бюджету 1,1 млн. грн.

Високопосадовець зауважує, що з 1 січня 2017 року набрав чинність Закон України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», яким було внесено зміни в частині адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Зокрема, гранична ставка податку на нерухомість нині не перевищує 1,5% розміру мінімальної зарплати за 1 квадратний метр (торік - 3%). Ставки ж податку на поточний рік встановлюються рішеннями місцевих рад. З ними можна ознайомитись на суб-сайті ГУ ДФС у Вінницькій області.

Платниками податку на нерухоме майно є не всі фізичні особи, а лише ті, хто має у власності квартиру/квартири, житлова площа яких перевищує 60 кв. м і будинок/будинки площею більше 120 кв. м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. м. Окрім того громадяни, які мають у власності житлову нерухомість, зокрема квартиру загальною площею понад 300 кв. м., або будинок площею більше 500 кв. м., зобов’язані сплатити додатково 25 тисяч гривень.

 Вінниця.info

 

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: податки бюджет Вінниця ГУ ДФС 
Матеріали по темі