Політика

Cергій Моргунов. Ексклюзивне інтерв’ю

15 вересня 2010, 09:53

Він - секретар Вінницької міськради і представник відомої у місті родини. А ще, людина, яка на сьогодні є своєрідним «диригентом» успішної роботи всього великого «оркестру» апарату мерії – сотень працівників і тисяч відвідувачів-городян. Про здобутки і проблеми останніх 4 років, політичні «шторми» і особисте в ексклюзивному інтерв‘ю розказав Сергій Моргунов.

- Як ви оцінюєте роботу нинішнього складу міськради? Чи є серед депутатів «передовики» і «прогульники»?
- Навіть враховуючи пропорційну систему обрання цей склад ради є досить конструктивним. Бо абсолютна більшість депутатів працюють на місто і громаду, а не на власний політичний багаж чи інтерес. І цю роботу видно по системній діяльності комісій, результативному голосуванню на сесіях і як результат - по змінах у житті Вінниці.
Щодо прогульників, то дякуючи свідомості депутатського корпусу на сесіях завжди був кворум, нікого спеціально запрошувати не доводилось. Досить ефективно працювали депутати і на своїх округах.
- Чи постраждає вінницьке самоврядування після не обрання районних у місті рад?
- Кожна місцева рада повинна мати повноваження та ресурси. Районні ради були своєрідними клубами по інтересах, де більше сотні депутатів могли похвалитись хіба що значками і мандатами. А до реальної роботи, впливу на ситуацію в місті та вирішення проблем громади вони не мали жодного відношення! Так навіщо Вінниці цей баласт?! Сьогодні їх функції більш ефективно виконують квартальні комітети і районні адміністрації.
 
- А в нашій міськраді буде розширення до 75-ти мандатів?
- Ні. Нинішню кількість представників громади – 50 депутатів я вважаю оптимальною.
- Що такого унікального буде в Статуті Вінниці, який нині на стадії обговорення?
- Під час навчання в академії при Президенті України я вивчив два десятки статутів міст України і можу сказати, що більшість мають суто декларативний зміст. Бо вони більше схожі на конспект вже існуючих законів і нічого цікавого чи нового ці статути не несуть.
Ми ж у Вінниці вирішили піти іншим шляхом – розробити і затвердити діючий стратегічний документ для всієї громади на довгі роки… Для цього були залучені кращі фахівці з статутного права в Україні та вінничани із активною життєвою позицією. І я вже відчуваю, що цей стратегічний для розвитку нашої Вінниці документ нам вдався і після затвердження на сесії стане взірцем для інших малих та великих міст країни. Бо в ньому закладено цілий ряд ноу-хау - від електронної картки вінничанина, системи дитячих омбудсменів, системи управління якістю до чітко виписаних процедур громадських слухань, обговорень та зібрань. Це буде справжня Конституція Вінниці, у якій чітко визначено, що ми прагнемо розвиватись як європейське місто.
До речі, розробка і прийняття Статуту міста – це одне із передвиборчих завдань Володимира Гройсмана, яке він взяв у 2006-му. Як бачимо, наш мер взяту перед громадою обіцянку виконав і в кінці жовтня ми плануємо прийти Статут на сесії міської ради.
- Дрес-код чиновників також закладено в Статут?
- Так, бо людина у владі, яку громада найняла для надання якісних і професійних послуг має виглядати солідно, по-діловому і щодня підтверджувати свій статус…
- А як ви боретесь із корупцією у мерії? За ці 5 років вам пропонували хабарі за вирішення питання?
- Серйозним кроком по справжній, а не декларативній боротьбі із зловживаннями став «прозорий офіс» на першому поверсі мерії. Адже в ньому городянин отримав унікальну можливість швидко, якісно і у визначений термін отримати без будь-яких підношень в вигляді грошей, банки кави чи цукерок дозвіл чи іншу послугу від міської влади. А ще турнікети, які нині стоять на вході на верхні поверхи міськвиконкому дозволили зробити роботу всіх управлінь та служб чіткою і системною без ходінь десятків відвідувачів по кабінетах, приймальнях і поверхах.
Щодо хабарів секретарю ради, то кілька «зальотних» відвідувачів у перші півроку нашої каденції кидали конверти мені на стіл… І тікали! Мовляв, це вам гроші – вирішуйте питання! Цю «практику» мною було одразу викорінено і тепер із такими пропозиціями сюди ніхто не ходить.
А ті працівники міськради, що намагались брати гроші у людей за свою роботу, більше тут не працюють!
- Ви не вважаєте, що спокійні сесії ради схожі на байдужість чи «одобрямс»?
- Все пізнається у порівнянні… І той «балаган», що панував на засіданнях попереднього складу ради, коли питання десятками ставились на голосування з голосу, коли ми засідали, сварились і звучали на все місто образи по 2-3 дні на щастя, в минулому.
Бо по-перше, ефективно працюють комісії над сесійними питаннями. А ще в залі депутати більше не працюють «на камеру» та не піаряться за рахунок сварки чи лементу… І це для мене особисто, як секретаря ради один з головних досягнутих за ці роки позитивних результатів!
- Коли нарешті депутати Вінниці знову голосуватимуть в історичній залі Міської Думи?
- Це моя мрія! Але стан будівлі вимагає серйозного ремонту і думаю, що на приведення її в належний стан знадобиться рік-два. Але коли ми зможемо запросити гостей міста, городян і всю раду в цю залу – це буде перш за все великий плюс для авторитету Вінниці, як столиці Поділляіз 655-річною історією.
 
- По яких якостях підбирається «команда Гройсмана» на осінні вибори?
- Перш за все по ділових якостях і авторитету цієї людини у Вінниці. Діючі депутати, які увійшли в команду мера, повинні були активно працювати на округах, мати незаплямовану репутацію і бажання працювати на перспективу.
Що стосується інших кандидатів, то ми оцінювали їх по їхній роботі у Вінниці та Вінницькому районі, громадській активності та готовності принести користь всіх громаді та окремо взятому округу. Скажу чесно, випадкових людей в нашій команді не буде і місцями в списках ми не торгуємо. Тому у владу плануємо привести справжніх професіоналів, уже відомих місту людей, цілісну команду фахівців.
- Ви більше не член «Нашої України»?
- Ні, я вийшов із цієї партії, бо розчарувався як і більшість українців в подіях і сподіваннях за останні 5 років. Адже тоді центральній владі люди надали своїми голосами такий кредит довіри, який просто неможливо було змарнувати… Але маємо те що маємо і тому на вибори йдемо у форматі аполітичної партії для господарювання у Вінниці та Вінницькому районі, а не для політиканства.
- Ви дружите родинами із сім’єю мера?
- Доля познайомила нас багато років тому, наші батьки добре знають один одного і тому я вважаю, що можу назвати мера своїм другом…
 
Записав Роман Ковальський, спеціально для ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі