Суспільство

Чат-боти для бізнесу: огляд та переваги

16 липня 2020, 13:00

Четверта промислова революція, що нині набирає обертів, включає одну з ключових напрямків еволюції бізнесу – автоматизацію процесів. Передові рішення автоматизації запроваджуються як на рівні виробництва, так і у сфері маркетингу. Яскравим представником останньої є чат-бот. RostMedia пропонує детально ознайомитись з можливостями чат-ботів для бізнесу.

Чат-бот – це віртуальний співбесідник. Програма, що виявляє потреби та допомагає їх задовільнити. Дана програма може бути застосована як альтернатива переписки, або навіть живої розмови з оператором кол-центру, менеджера з продажів та інших напрямків, що потребують контакту з клієнтом. Також чат-бот допомагає покращувати KPI (показники ефективності) багатьох напрямків діяльності компанії.

За видами чат-боти розрізняють за наступними критеріями:

 • За навчанням. Чат-боти можуть використовувати машинне навчання та працювати з «живою мовою» людини, розрізняти її та знаходити правильні відповіді. Даний напрямок ще тільки починає розвиток, адже обробка мови розмовного стилю та її імітування все ще є гострою проблемою штучного інтелекту.
 • За платформою впровадження чат-боти можуть інтегруватись у месенжери (Viber, Telegram, Facebookmessenger), бути у вигляді онлайн-консультантів на сайтах, та інтегруватись у додатки для смартфонів.

Інший вид чат-ботів за навчанням – скриптові. Усі можливі питання та відповіді попередньо створені та завантажені у чат-бот. Про них ми поговоримо трохи згодом.

Інтеграція чат-ботів у месенжери є найефективнішим варіантом на сьогодні, адже майже усі користувачі смартфонів користуються Viber, а Telegram вже наздоганяє лідера. Присутність бізнесу там де зручно клієнту – найкраща стратегія розвитку.

За функціоналом чат-боти розрізняють за такими напрямками:

 • Боти-консультанти. Надають відповіді на великий обсяг різноманітних питань про послугу, товар, чи умови участі у певному заході. Актуально для підприємств що продають технологічну продукцію, надають різноманітні послуги.
 • Боти для збору даних найкраще підходять компаніям, що надають послуги за записом. Інтегрована з вашою CRM, система авторизує користувача та записує на обрану послугу без необхідності звернення до кол-центру. Також цей бот може містити модуль бота-консультанта та надавати відповідь на питання перед записом.
 • Сервіс-боти стають вже інтернет-магазином, що інтегрований у месенжер.

Для великих підприємств це унікальна можливість покращити роботу HR та фінансових команд, надавши у чат-боті вичерпну інформацію різних напрямках для співробітників та робити розсилку новин безпосередньо у боті.

Отже, резюмуючи вищесказане, визначимо головні переваги чат-ботів для бізнесу:

 • Автоматизація кол-центрів
 • Зростання кількості лідів (заявок, замовлень)
 • Покращення комунікації зі співробітниками
 • Безкоштовна розсилка повідомлень користувачам чат-боту
 • Можливість проведення опитувань та збір відгуків у чат-боті
 • Збільшення лояльності клієнтів

Розробка чат-ботів нагадує процес створення сайту, що включає програмну частину та панель адміністративного доступу. Агенції RostMedia ми покажемо вам наші реалізовані чат-боти та прорахуємо вартість розробки.

Телефон відділу продажів у Вінниці: (0432) 575-500


Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: чат-боти для бізнесу RostMedia 
Матеріали по темі