Місто

«Чайка», «Запорожець», «Каділак» і танки. У Вінниці відкрився музей колекційних моделей транспорту

3 травня 2016, 17:33

У Вінниці біля набережної «Рошен» в ТЦ «Кемпа» відкрився перший в Україні музей колекційних моделей транспорту.

В музеї налічується близько 4 тисяч видів транспорту, в масштабі 1:43. Серед техніки є легкові автівки, вантажівки, військова техніка, автомобілі медичної служби, пожежна техніка, серія поліцейських автомобілів світу, трактори, мотоцикли, літаки...

Створив музей колекціонер з Вінниці Олександр Вдовиченко. Чоловік розповідає, що почав збирати колекційні автомобілі ще з дитинства, а про власний музей мріяв понад 10 років.

«Колекція збиралася протягом 43 років. Коли мені було 8 років, я купив першу модель за 1 рубель, донецької фабрики, це був «Фіат» 125, 1973 року. З того часу я періодично поповнюю колекцію. Вже назбиралося близько 4 тисяч моделей. В колекції є дуже коштовні автомобілі 70-х років, які випускалися в малій кількості», - каже вінничанин.

Олександр поділився секретом зберігання своєї колекції та розповів чому вирішив створити музей.

«Коли я купляв перші автомобілі, я ними не грався, а складав на полички, які мені батьки спеціально замовили, тому вони до цього часу і збереглися. Коли я став дорослішим доповнював цю колекцію. Час від часу я робив виставки, але потім я зрозумів, що колекція вже не може бути дома. Частина її була під склом, а частина зберігалася в окремій кімнаті у великих коробках і вона для людей була недоступна. Коли були перші виставки в технічному університеті я побачив реакції викладачів, колег і студентів і я зрозумів що потрібно десь знайти місце і виставити колекцію для людей, це ж все таки історія», - каже колекціонер.

Олександр Вдовиченко

Олександр працює викладачем у Вінницькому національно технічному університеті на кафедрі автомобілів та транспортного менеджменту.

Деякі експонати музею були привезені з інших країн, таких як Німеччина, Іспанія, Італія, Америка, Росія.

В музеї також є колекційні автівки, які можна придбати чи обміняти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info


Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: музей колекція машинки 
Матеріали по темі