Суспільство

Через 20 років перерви на Вінниччині прокинувся водоспад Дідо. Фото

20 травня 2019, 13:14

Мешканці села Букатинка та сусідніх населених пунктів Чернівецького району на Вінниччині, виявили унікальний факт. На одній з кам’янистих місцевостей, що біля лісу, забив водоспад. Місцеві зауважують, він не діяв близько 20 років.

«Коли пересохнув водоспад, це були 90-ті. Спочатку була меліорація. Потім два ставки зробили. Скоріше за все, цим зупинили воду. Були ще зриви у тутешньому кар’єрі. Вода почала стікати під землю. А останніми днями пройшли сильні зливи. От через них водоспад знову прокинувся, так вважаю», - розповів Вінниця.info місцевий житель та митець Олекса Альошкін.

За спогадами Альошкіна, люди раніше приїздили до водоспаду на відпочинок, закохані, у давні часи там зупинялися перекусити жителі навколишніх територій.

«Водоспад назвали Дідо. Напевно через те, що взимку замерзав, візуально ставав схожим на сиву бороду. От така легенда існує. Там колись поряд протікала річка, але, й навіть, старі місцеві жителі забули її назву», - продовжує Олекса.

Аби пересвідчитися, що водоспад й досі діє, пан Олекса сьогодні з ранку піднявся до нього.

«Вода тече. Спеціально туди ходив сьогодні вранці перевірити. Після злив у нас кругом дуже піднялася вода у сусідніх річках. Городи, які знаходяться поруч, порозмивало. За останніх 40 років я не бачив тут нічого подібного. Думаю, що таким чином природа нам дає про себе знати, що її необхідно оберігати», - підкреслює Альошкін.

На місці, куди спадає вода з водоспаду, колись заходилась велетенська скеля, де збиралися на релігійні свята місцеві люди.

«Але за радянські часи це місце розбили», - пояснив чоловік.

До родини Альошкіних вже дзвонять туристи з бажанням приїхати подивитись на водоспад.

Вінниця.info

Теги: Вінниччина водоспад прокинувся Дідо 
Матеріали по темі