Суспільство

Через карантин у Вінниці затримується будівництво регіонального кардіоцентру

20 травня 2020, 10:18

Станом на 19 травня будівництво заднього фасаду будівлі Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології майже завершене. Також на перших п’яти поверхах кардіоцентру повністю завершені роботи по внутрішніх мережах. Майже стовідсотково змонтовані гіпсокартонні перегородки до 7 поверху. Втім, карантинні обмеження затримують будівництво об’єкту, адже багато працівників мешкають за межами Вінниці та не можуть дістатися до роботи. Тільки з 18-го травня вдалося збільшити кількість робітників на будівництві на 30%.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

«Наразі у нас немає жодних проблем із наявністю матеріалів для подальшого будівництва об’єкта. Однак, виникли певні кадрові труднощі. У зв’язку із карантинними обмеженнями, деякі працівники з інших обласних центрів не можуть приїхати на об’єкт, адже тимчасово припинене міжміське сполучення. Маємо надію, що подальше послаблення стабілізує ситуацію. Варто сказати, що все ж є певні зрушення. Зокрема, з початку цього тижня нам вдалося збільшити кількість працівників на 30%. Втім, кадрові проблеми не є критичними, тож не ставлять під загрозу подальшу реалізацію проєкту», – поінформував про стан будівництва представник генерального підрядника Віктор Бородій під час робочої наради за участі представників облдержадміністрації, Вінницької міської ради, керівника регіонального представництва компанії «Ептіса Сервісіос де Індженеріа» та головного інженера проекту.

За словами Віктора Бородія, на перших п’яти поверхах кардіоцентру повністю завершені роботи по внутрішніх мережах. Також майже стовідсотково змонтовані гіпсокартонні перегородки до 7 поверху. На об’єкті займаються малярними роботами та очікують на дизайн-проект для продовження відповідного спектру робіт. Наразі паралельно проводяться зовнішні і внутрішні роботи.

«Задній фасад будівлі вже завершено на 95%. Зараз працюємо по центральному фасаду, де також роботи переходять до етапу завершення», – зазначив Віктор Бородій.

Певне гальмування темпів будівництва обумовлене зменшенням кількості робітників, але наразі роботи активно проводяться за всіма напрямками.

«За попередній період виконані роботи з перелаштування мереж та влаштування будівлі лікувально-діагностичного корпусу. На об’єкті проводяться роботи з влаштування внутрішніх і внутрішньомайданчикових мереж», розповів головний інженер проєкту Сергій Тищенко.

«Ми очікуємо, що з 22 травня у нас будуть всі підстави для того, щоб продовжувати послаблення карантину. У будь-якому разі, на території Вінницької області влада не приймала жодних обмежень щодо процесів будівництва. Ми розуміємо усі виклики, які виникли під час карантинних обмежень, зокрема, окремі працівники не мають можливості дістатися до об’єкта, оскільки проживають за межами Вінниці або ж в інших регіонах. Однак, нашим основним завданням залишається підготовка та зміцнення галузі охорони здоров'я, адже в умовах протидії коронавірусу у медзакладах мають надавати висококваліфіковану допомогу пацієнтам, значна кількість яких страждає на серцево-судинні захворювання. Для нас цей проект надзвичайно важливий, тож він має бути реалізований за будь-яких обставин.

З огляду на карантинні обмеження, зокрема, пересування між населеними пунктами, а також враховуючи інші об’єктивні логістичні проблеми, звичайно, ми маємо певну затримку в процесі будівництва об’єкта. Однак, сьогодні ми відпрацювали терміни вирішення найбільш нагальних питань», – сказав очільник Вінницької облдержадміністрації, проінспектувавши хід будівництва під час виїзної наради.

Крім проведення будівельних робіт, наразі також працюють над закупівлею сучасного медичного обладнання. За словами очільника області, 13 великих світових виробників виявили зацікавленість щодо права постачання такого устаткування для регіонального кардіоцентру.

Нагадаємо, в лютому голова облдержадміністрації запропонував встановити на території кардіоцентру пам’ятник серцю. 19 травня оголосили конкурс на кращий ескіз, за яким пам’ятник встановлюватимуть.

«Я впевнений в тому, що ця ініціатива є слушною. Загалом, у нас є від 5 конкурсантів 9 робіт до розгляду, але з огляду на те, що ми поки що не можемо провести зустріч та безпосередньо поспілкуватися з авторами робіт, ми поки що відклали це питання до 1 червня. Сподіваюсь, що вже після 1 червня ми зможемо остаточно визначитися, який пам’ятник серцю буде представлений», - зазначив Владислав Скальський.


Вінниця.info, фото – Вінницької ОДА

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: кардіоцентр будівництво карантин 
Матеріали по темі