Суспільство

Через комах у селі на Вінниччині запровадили карантинний режим

2 вересня 2019, 14:36

У селі Носиківка Шаргородського району на Вінниччині виявили західного кукурудзяного жука. Комаха шкідлива та швидко розповсюджується. Тому у населеному пункті запровадили картинний режим.

Про це повідомляє відділ агропромислового розвитку Шаргородської райдержадміністрації.

«При проведенні контрольних обстежень посівів кукурудзи, що розташовані на орендованих землях села Носиківка, поле № 01 0110 виявлено регульований шкідливий організм – західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte), на загальній площі 39,98 га. У зв'язку з надзвичайною шкодочинністю, здатністю до швидкого розповсюдження, є нагальна потреба у запровадженні карантинного режиму по західному кукурудзяному жуку на вказаній території», - зауважили там.

Зауважимо, у 2005 році в Україні спеціалістами карантинної служби за допомогою феромонних пасток відловлено 22 140 імаго самців та 297 імаго самок на присадибних ділянках, на полях господарств та в населених пунктах 13 районів Закарпатської області. Виявлено вогнища західного кукурудзяного жука у 3-х нових гірських районах Закарпаття, таким чином цього шкідника виявлено в усіх районах Закарпатської області і територія під карантинним режимом по кукурудзяному жуку збільшилась на 11 373 га. На 1.01.2006 року шкідник розповсюджений в 13 районах, 8 містах та 452 населених пунктах Закарпатської області на площі 14 148 га.

Вінниця.info

Теги: Вінниччина карантин жук 
Матеріали по темі