Суспільство

Через підтоплення Могилева-Подільського на місце терміново виїхав голова Вінницької ОДА Сергій Борзов

24 червня 2020, 16:48

24-го червня в Могилеві-Подільському внаслідок контрольованого скиду води річка Дністер вийшла з берегів. Вже підтопило кілька вулиць. До Могилева-Подільського направили спецтехніку швидкого реагування. Також до міста терміново виїхав очільник Вінницької ОДА Сергій Борзов.

Про це зазначено на фейсбук-сторінці голови Вінницької облдержадміністрації.

«Ситуація не проста, але ми повинні зробити все, аби не повторились події 2008 року, коли постраждали жителі Могилів-Подільського і Ямпільського районів. Через сильні зливи в Карпатах та на Буковині критично піднявся рівень води у Дністрі й вже почалися перші підтоплення. Так, у Могилеві-Подільському під воду частково пішла набережна. Також під загрозою підтоплення опинилося місто Ямпіль.Працюємо спільно з місцевою владою, Державною службою надзвичайних ситуацій у Вінницькій області. До роботи штабу долучились і представники Служби надзвичайних ситуацій Молдови. Будемо з ними також координувати спільні дії. До Могилів-Подільського виїхала спецтехніка швидкого реагування», – йдеться в повідомленні очільника області.В облдержадміністрації повідомляють, що поїздку до районів підтоплення Сергій Борзов розпочав з Могилева-Подільського, де провів робочу нараду обласного оперативного штабу з ТЕБ та НС.

«Ситуація складна,- зауважив очільник регіону, звертаючись до керівників служб та відомств області та міста Могилева-Подільського, - проте, спільними зусиллями обласної та міської влади,сил ДСНС і громади міста ми зробимо все, аби не повторилися події 2008 року. Прошу громаду консолідувати зусилля,засоби,техніку,людей, аби попередити загрозливу ситуацію».

Начальник ДСНС області Руслан Шевчук запевнив присутніх та голову ОДА в готовності протистояти стихії: «Ми проінспектували ситуацію, визначили головні ділянки, куди вже потрібно спрямувати наші зусилля. В 4-х місцях ми розпочнемо укріплення зон підтоплення мішками з піском. Підприємство «Камелот» надає 7 тонн піску для формування стримуючих укріплень. Це вже 80% успіху. До Могилева прямує спецтехніка швидкого реагування. Працюємо оперативно та злагоджено»,- підкреслив керівник обласної служби ДСНС.

Оскільки наступна доба буде вирішальною, за дорученням Сергія Борзова, начальник ДСНС області Руслан Шевчук залишиться у Могилеві-Подільському для коригування дій відповідних служб. Також буде створено гарячу лінію для оперативного реагування сил ДСНС.

Міський голова Могилева-Подільського Петро Бровко поінформував керівника обласного штабу ТЕБ та НС Сергія Борзова про мобілізаційні заходи, проведені в місті, підкресливши, що після повені 2008 року місцева влада набула досвід, навчилась оцінювати ситуацію і відповідно на неї реагувати: «Маємо постійну комунікацію з Новодністровською ГЕС щодо резервів водосховища та об’ємів скидів води. Головним завданням вважаємо - не допустити проявів паніки у містян,адже у них ще свіжі спогади про повінь 2008 року. Людей постійно інформуємо, всі служби працюють в режимі 24/7,вже підготували необхідний продовольчий резерв,визначили місця для евакуації людей»,- запевнив Петро Бровко.

Голова облдержадміністрації звернув увагу керівників служб надзвичайних ситуацій та керівництва міста про необхідність постійного контролю ситуації з підняттям рівня води не лише в межах міст Ямпіль та Могилева-Подільського, а й у прилеглих населених пунктах.

В роботі штабу також взяв участь представник служби НС Молдови (Сороки) Михайло Борщ. Вирішено координувати дії з молдовською стороною, аби вчасно отримувати інформацію про можливе підтоплення та забезпечити оперативне реагування.

У підсумку голова ОДА Сергій Борзов відзначив злагодженість і чіткість дій міського оперативного штабу Могилева - Подільського у виконанні покладених завдань. Одночасно очільник області підкреслив, що повінь 2008 року була слабшою за ту, яку прогнозують у найближчі кілька діб та запевнив,що постраждалим територіям надаватиметься всебічна підтримка з боку обласних служб.

Нагадаємо, вранці 24-го червня про можливе підняття рівня води в Дністрі мешканців Могилева-Подільського повідомив міський голова Петро Бровко.

Також підтопило кілька населених пунктів у Ямпільському районі.

Вінниця.info, фото – з фейсбук-сторінки Сергія Борзова

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Дністер Могилів-Подільський підтоплення Сергій Борзов 
Матеріали по темі