Суспільство

Через цукровий завод в Кирнасівці утворився конфлікт: вирішувати проблему люди пішли до Скальського

4 червня 2020, 16:44

Кирнасівський цукровий завод не функціонує вже більше 10-и років. Чотири місяці тому його придбав новий власник, який не може проводити жодних робіт, оскільки місцева громада була проти такого рішення. 4 червня очільник Вінницької області зустрівся з представниками нового власника заводу, ініціативної групи від Кирнасівської громади, а також поліцейських і прокуратури, аби вирішити ситуацію.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Під час трьохгодинного спілкування в ОДА Владислав Скальський заслухав обидві сторони конфлікту.

Поважаючи конституційне право на власність, яке влада покликана забезпечити перш за все, голова облдержадміністрації зазначив, що кожен інвестиційний проект – це ризики, і закликав власників підприємства налагодити соціальний діалог з кирнасівською громадою, пояснивши свої дії і наміри.

«Право власності в цивілізованому суспільстві, за Конституцією, складається із 3-х базових компонентів: право володіти, право користуватись і право розпоряджатись. Якщо право власності було набуто у законний спосіб, то існує відповідний запис у єдиному електронному реєстрі. У разі, коли потрібно щось піддати сумніву – для цього існує третя гілка влади – судова», - підкреслив посадовець.

Перекриття доріг представниками громади голова ОДА назвав незаконним вирішенням проблеми.

«Я завжди виступаю на боці громади, проте вважаю, що демократія можлива виключно за безумовного дотримання законів. Коли вони порушуються, виникає анархія»,- зазначив Владислав Скальський.

Голова ОДА також закликав власників ТОВ «Кирнасівський цукровий завод» в якості соціальної корпоративної відповідальності запропонувати представникам громади власне бачення майбутнього цього об’єкта.

«Враховуючи те, що власність зобов’язує, сподіваюсь, що інвестори, як підприємці, розуміють - конфлікт має довгу історію і декілька площин: майновий комплекс із земельною ділянкою, цукор-сирець як давальницька сировина та інші. Позиція влади: ми повинні забезпечувати законність на території регіону, а право власності – один із базових елементів законності, індикація того, що Україна перетворилася на сучасну країну, яка поважає міжнародні закони», - підкреслив очільник області.

Висловивши впевненість, що соціальний компроміс можливий, Владислав Скальський запропонував власникам цукрозаводу організувати на місці діалог з громадою, пояснити найближчі наміри, довести, що інфраструктурний вплив на життєдіяльність об’єктів, які залежать від Кирнасівського цукрозаводу буде відсутній і забезпечити очікувані робочі місця.

Вінниця.info, фото – з сайту Вінницької ОДА

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Кирнасівка завод конфлікт ОДА 
Матеріали по темі