Суспільство

Чи безпечні кавуни і дині на «Урожаї» та скільки в них нітратів

14 липня 2017, 17:27

 Всередині літа ринки Вінниці нагадують баштани. Чи не на кожних прилавках можна побачити кавуни або дині за доступними цінами. Та чи корисні вони? Журналіст Вінниця.info запитала про це у лабораторії ветеринарно-санітарної медицини №2, що на «Урожаї».

Там зазначили, що вінничани можуть сміливо купувати улюблені смаколики, адже фахівці постійно перевіряють їх на вміст нітратів. І сьогодні зафіксовані дози значно нижчі критичної позначки.

«Ми перевіряємо кавуни і дині кожні три дні. На даний момент у нас не було підвищення нітратів в кавунах. При нормі 60 для кавунів виявляли найбільше 16. Диня – 90, а максимально було 40», - говорить лікар лабораторії ветеринарно-санітарно експертизи №2 Явдокія Сидорук.

Як перевіряють плоди?

«Цілий кавун розрізаємо на сегменти. Відбираємо скибки так, щоб потрапила та частина, яка лежить на землі, вона завжди світліша. І протилежна, яка від сонця. Бо у них йде різне накопичення. Робимо середню пробу, відповідні реактиви і все це замішуємо, перевіряємо еко-тестом», - додає фахівець.

У лабораторії також наголошують, що сьогодні найбільше нітратів у буряках. Проте часто причинами отруєнь є недотримання елементарних правил гігієни чи вживання несумісних продуктів.

«Наприклад, не всі знають, що диню можна їсти тільки за 2 години до вживання їжі або 2 години після вживання їжі. У нас, як в анекдоті: Я з’їв рибу, запив молоком, черешні мити?», - жартує Явдокія Сидорук. 

 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: промисловість 
Матеріали по темі