Суспільство

Чи бігатимуть оголеними нещасливі у коханні вінничани на Купала?

6 липня 2011, 12:02

Завтра вінничани святкуватимуть Івана Купала, за народними повір’ями, ніч на Купала є чарівною, в цю ніч ніхто не повинен спати.

7 липня вінничани святкуватимуть Івана Купала. За церковним календарем у цей день святкується Різдво Іоана Хрестителя. В часи язичництва Купальські святки проводились на честь бога Сонця Купала. Сучасне свято Івана Купала утворилось шляхом злиття християнських та язичницьких традицій.

За давніми звичаями, у ніч на Івана Купала ніхто не повинен спати. Наші предки вважали що у зачаровану Купальську Ніч дерева переходять з місця на місце і розмовляють один з одним за допомогою шелесту листя; розмовляють між собою тварини і навіть трави, що цієї ночі наповнюються особливою, чудодійною силою. Все земне у цю ніч отримує надприродну силу: як злу, так і добру. Вважалося, що на Івана Купала відьми справляють своє свято, яке полягає у заподіянні зла людям. Мовляв, у відьом зберігається вода, закип'ячена з попелом купальського вогнища, і на Івана Купала, окропивши себе цією водою, відьма могла спокійнісінько летіти, куди їй заманеться.

В день Івана Купала намагалися зцілюватися росою. Для цього потрібно встати якомога раніше і пройтися босоніж по цілющій купальській росі. В цей день проходив масовий збір лікарських трав. Особливої цілющої сили купальська трава набирає до сходу Сонця, отож, як мовиться, «Хто рано встає, тому й Бог дає!»

Одним із дивних обрядів для нещасних у коханні є пробіжка по житньому полі. Щоб приворожити обранця, рекомендується опівночі на Івана Купала тричі оббігти навколо житнього поля. Бажано оголеною. Поки гола красуня носиться колами, коханий буде бачити її уві сні, а на ранок зрозуміє, що вона і є та єдина і неповторна, яку він шукав все життя.

У Вінниці офіційне святкування Івана Купала проходитиме біля Вишенського озера, починаючи з Купальського запливу 7 липня о 17 годині та завершиться о 21 годині розпаленням Купальського вогнища та обрядовими дійствами.

ВИННИЦА.info

Матеріали по темі