Місто

Чи вистачить совісті у Гройсмана поширити «Совість» на Вінницьку область?

16 листопада 2010, 18:57

Вінничани вдруге довірили Володимиру Гройсману місто Вінницю, підтримавши його 77,81% голосами на виборах міського голови 31 жовтня. Але це не єдина перемога 32-річного мера на цих виборах. В.Гройсман на виборах висувався від партії «Совість України», окрім цього під прапором цієї політичної сили йому вдалось провести у Вінницьку міську раду 33 «совісних» кандидати, які створили у міській раді, що нараховує 50 депутатів, беззаперечну більшість. Хтось вірить та радіє цій блискавичній перемозі, а хтось вважає це - результатом не зовсім чесним.

Сам же Володимир Борисович вже провів першу сесію Вінницької міської ради на якій особисто знову висунув секретарем міськради свого «сірого кардинала» Сергія Моргунова, а вірна йому команда підтримала цю єдину кандидатуру своїми голосами.

Переможна «Совість» Вінниці, хто вона?

Незважаючи, що місяць агітації партії «Совість України» дало змогу створити більшість у міській раді та «взяти» третину підтримки у Вінницькому районі, В.Гройсман заявив, що в нього немає і не було жодних політичних амбіцій і планів. Те ж саме він сказав і від імені своєї команди. «Оскільки ми використали політичну партію «Совість України» для нашої міської і районної платформи, вона сьогодні є юридичною платформою, але позиціонувати себе, як партію - ми не бачимо в цьому необхідності. Більше того, ніхто з нашої команди не входить до лав партії «Совість України», - прокоментував мер Вінниці, зазначивши, що «так співпало», що команда змогла і платформу отримати, і йти з таким «моральним стержнем».

В.Гройсман переконаний, що на місцевому рівні не повинно бути політики, а повинна бути лише самовіддана та якісна праця міського голови. «Працювати з ранку до ночі, і робити якісно свою роботу – оце така політика має бути міського голови, а не махати прапорами», - сказав він.

Мер Вінниці розповів, що в багатьох містах «підмінили» розуміння того, що міський голова – це господарник на псевдо політичних фігур, які замість того, щоб робити свою роботу, намагались більше приділяти уваги життю партії. «Політичне життя національного рівня мене сьогодні не цікавить, і я не хотів би цим взагалі займатись», - сказав він, підкреслюючи, що навіть під час виборчої кампанії його команда не брала жодної участі у будь-яких політичних ток-шоу.

Проте, на думку В.Гройсмана, у місті було забагато політичної агітації. «Під час виборів було дуже багато політичної агітації в тому числі і моєї. Я не люблю борди, плакати, постери і все інше, але, куди дінешся. На платформі «Совість України» ми виходили за місяць до виборів і потрібно було максимально донести інформацію до людей, щоб люди, маючи всю інформацію, самі приймали рішення. Тому і треба було робити і агітацію і плакати і все інше», - сказав В.Гройсман.

Дякуючи вінничанам, які не піддались на гречку, підкупи та пусті обіцянки, В.Гройсман називає цю непідступність громади важливим аспектом, а також не уявляє, як було б приймати ефективні рішення без більшості команди мера. «Уявіть собі – перемагає мер - кандидат один, а його команда не має більшості. Як забезпечити прийняття рішень? У Верховній Раді так було – і що ми мали? Лише конфлікти кожен день, а людям від цього нічого», - сказав В.Гройсман.

 

Хто ж вона ця більшість? Досить влучно прозвучало одне з висловлювань стосовно результатів виборів до Вінницької міської ради: «Було багато мерів! І тільки Вовочка (Гройсман) здогадався з підлеглих - вона ж вертикаль, зробити депутатами - вона ж горизонталь». А підтверджує цю тезу те, що з 33 депутатів від «Совісті», які представлені у Вінницькій міській раді – 12 є працівниками виконавчого комітету Вінницької міськради, або керівниками міських комунальних підприємств, а ще з 10 - пов’язані із бізнесом, що має тісний контакт з міською владою.

Що ж думають про блискавичну перемогу команди вінницького мера переможені

Досить низький показник, який набрала Партія Регіонів в місті, а до Вінницької міської ради пройшли лише 5 депутатів від Партії Регіонів, голова Вінницької обласної державної адміністрації та одночасно голова обласного осередку "регіоналів" Микола Джига пов’язує із проблемами, які існують у міській парторганізації. «Такий результат – наслідок проблем у міській парторганізації. Міський штаб і сама організація виборів у Вінниці були нестабільними», - сказав він.

Подібну перемогу депутат Вінницької обласної ради Юрій Яремчук вважає «узурпацією влади у місті». «Я вважаю, що вибори пройшли не досить чесно, тому що за такий короткий період зробити для партії такі високі відсотки - це більше схоже на фантастику...», - прокоментував Ю.Яремчук.

Те, що по області Партія Регіонів набрала більшість, а в місті лише зайняла скромне третє місце, на думку Ю.Яремчука, сталось, можливо, тому, що голова міського осередку Партії Регіонів є підлеглим міського голови. «Я цей факт не виключаю. Мало того В.Гройсман дав йому цю посаду за півроку, можливо, за 8 місяців до виборів. Тому - «долг платежом красен», - сказав він.

Ю.Яремчук також вважає, що «реформи команда не запроваджує, усі реформи в місті робить одна людина – це міський голова, саме тому йому необхідна була ця кількість людей, щоб впроваджувати реформи, а команда потрібна, щоб був «одобрямс».

Чому ж тоді провладна партія не виставила свого кандидата у мери відповів М.Джига зазначивши, що альтернативи йому (В.Гройсману) на цих виборах не було. «Ми розуміли, що діючого мера Гройсмана підтримує більшість вінничан і так само підтримали Володимира Борисовича. Він хороший менеджер, прогнозований і прагматичний керівник і кращого за нього серед своїх ми не знайшли... І ми правильно вчинили!», - прокоментував М.Джига.

В той же час голова міського осередку «Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Людмила Щербаківська називає усе, що відбулось під час виборів у Вінниці – контрольованими діями. До речі до міськради від «Батьківщини» потрапили також 5 депутатів, причому усі за списком партії. «Якщо подивитись між мажоритарщиками від «Совісті України» та «Батьківщини», то різниця становила 39 голосів, 100, 120, 150. Я навіть не буду називати хто із мажоритарщиків «Совісті» сказав, що – звичайно, ми б не виграли, якби ми кинули бюлетені, чи не зробили «карусель». Влада – молодці, зуміли спрацювати! Ми так не змогли, хоча в нас були сильні та потужні кандидатури», - прокоментувала Л.Щербаківська.

Керівник міських БЮТівців вважає, що 43% виборців, які взяли участь у голосуванні в Винниці– це не 100%. «Я думаю, що просто та інша частина людей вже розчарувались у владі, і не тільки в державній, і просто вирішили, що вони нічого не зможуть змінити, тому не прийшли. Я думаю, що це був наш абсолютний електорат. Прикро, що і по списку ми мало набрали», - сказала голова міського осередку «Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».

На її думку, якщо взяти результат до обласної ради, місто Вінниця віддало найбільший відсоток майже 25% голосів «Батьківщині». Це найбільший відсоток підтримки партії Юлії Тимошенко по Вінницькій області. «Такий відсоток повинен був бути і за нашу партію в місті», - переконана Л.Щербаківська.

Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» також не висунуло жодного кандидата у мери від своєї політичної сили. Хоча спочатку розглядалась кандидатура саме Л.Щербаківської. «Я, як здравомисляча людина розумію, що коли людина при владі – в опозиції шансів мало. Але, щоб показати, що люди мають довіру і до мене особисто, партія висунула мене по мажоритарці. Я вважаю своїм відмінним результатом на 56 окрузі у Вінниці до Вінницької обласної ради перемогти таких «шакалів» і показати, що народ довірив мені і вибрав мене. Я думаю – це є результат і для влади і для нашого міського голови», - сказала Л.Щербаківська.

Вона зазначила, що її політична сила зараз конструктивно працюватиме на інтереси громади та людей, а також готуватиметься до наступних виборів.


Аналізуючи події, які відбулися під час виборчої кампанії у Вінниці, політичний аналітик Руслан Штогрин угледів, що у політтехнологів В.Гройсмана під час виборчих перегонів-2010 року чітко прослідковувались дві технологічні лінії, які вже були давно апробовані в Росії. А саме: під час виборів в Московську міську думу 4-го скликання, що відбулися 4 грудня 2005 року, і на парламентських і президентських виборах у 2007 та 2008 роках.

На місцевих виборах Володимир Борисович перетримав за руку всіх своїх кандидатів-мажоритарників (на бордах та плакатах) так само, як і свого часу це було в агітаційних матеріалах команди Лужкова. Р.Штогрин зазначив, що це так звана технологія ототожнення, згідно з якою лідер громадської думки віддає частину своєї популярності своїм же кандидатам.

Політичний аналітик назвав ще одну технологію, яка була застосована під час виборів, вона дуже стара і відноситися більше не до політтехнології, а до пропаганди, – технологія під умовною назвою «План Путіна». «Створюється міф про те, що написано стратегію розвитку країни (міста), яка в швидкому майбутньому перетворить Росію (Вінницю) на супердержаву (супермісто), де всі будуть жити багато і щасливо», - розповів Р.Штогрин.

Він порівняв план В.Гройсмана, інтерпретований політтехнологами з путінського, – «Вінниця-2020». «Вінниця 2020» – це рівні дороги, суперсучасна медицина, це всі щасливі. Отже, створено міф про «рожеве» майбутнє, в яке люди охоче повірять. А якщо хтось буде не згодний з командою В.Гройсмана, то він не згодний із стратегією «Вінниця-2020», а значить він – не патріот Вінниці», - розповів Р.Штогрин.

Він повідомив, що за останній місяць не знає жодного іншого політика, який здійснив би більше зустрічей з виборцями, ніж Гройсман. «Я був на п’яти його зустрічах, слухав потужну фактичну та аргументну базу, якою були наповнені його виступи. Притому зустрічі проводились, як у Вінниці, так і у Вінницькому районі. Йому не соромно дивитись в очі людям, адже протягом минулої каденції він дійсно працював і результати роботи всім відомі», - додав Р.Штогрин.

Чи стануть вінничани більш совісними – дізнаємося вже за 4 роки…

В.Гройсман розповів, що на округах, де кандидати від «Совісті України» отримали перемогу як у місті, та і у Вінницькому районі, будуть створені депутатські приймальні основне завдання яких буде - взаємодія громади і влади. За його словами, на рівні міста будуть продовжувати та втілюватись уже розпочаті програми у різних сферах життя, а також розроблятись та прийматись нові.

 

В.Гройсман запевняє, що усі питання та проблеми, які були висловлені жителями Вінниці під час зустрічей як із ним особисто, так і з представниками його команди були почуті і від обіцяє їх усі вирішити. «Ми надалі працюватимемо, щоб забезпечити чотири роки якісних змін у нашому місті та максимально робитимемо все, щоб виправдати довіру людей. Багато потрібно зробити в ЖКГ, в сфері охорони здоров’я, освіти, культури, в формуванні міського середовища – це все входить у наші плани. Зважаючи, що у Вінниці ми, маючи більшість, швидше реалізовуватимемо задачі та якісно працюватимемо, приймаючі програми і покращуючи ситуацію в місті», - обіцяє мер Вінниці.

На рівні Вінницького району, де все ж таки більшості немає, В.Гройсман обіцяє, що його третина в райраді напрацьовуватимемо конструктивні ініціативи, рішення, план дій, щоб забезпечити якісний розвиток району. «Як би у нас в районі був 51% - ніяких питань не було б. З третиною в райраді ми напрацьовуватимемо конструктивні ініціативи, рішення, план дій, щоб забезпечити якісний розвиток району», - зазначив мер Вінниці, додавши, що у Вінницькому районі проти його команди під час виборів «застосувалось дуже багато брудних речей».

Чи вдасться команді Володимира Борисовича поширити совість, якої, на його думку, не буває багато ні в стосунках людей, ні в колективах, ні в родинах ще й за межі Вінниці ми дізнаємося вже на наступних виборах через чотири роки.

 

Владислава Дмитришина, ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі