Місто

Чим годують учнів у школах на Вишеньці та в центрі Вінниці. Фоторепортаж

27 вересня 2016, 17:22

 У Вінниці є 35 денних загальноосвітніх навчальних закладів, що належать до комунальної власності міста. Харчування школярів у навчальних закладах забезпечують два комунальні підприємства КП «Меридіан» та КП «Школяр». Підприємства приймають на роботу кухонних працівників, які готують учням обіди в шкільних їдальнях, закуповують продукти та готують випічку, що продають в школах. «Меридіан», в якому працює 111 людей, забезпечує харчування дітей в 20 школах, які розміщені на Вишеньці та в центральній частині Вінниці.

Директор КП «Меридіан» Алла Михайлова показала журналісту Вінниця.info, як працює кондитерський цех на В. Порика, 20 та їдальня в 16-й школі, що на вул. М. Кошки, 30.

Кондитерський цех щоденно протягом робочого дня виготовляє понад 2 тисячі одиниць випічки. В асортименті є понад 50 різних видів виробів, близько 10 з них - фірмові, за рецептами самих кондитерів підприємства. За робочу зміну (з 7 години ранку до 16-ї дня) кондитерський цех використовує близько 100 кілограм борошна та близько 350 яєць.

«В своїй випічці ми використовуємо тільки натуральні продукти: борошно, цукор, яйця, маргарин, сметану, сир, повидло, мак, родзинки, мед, згущене молоко… Вся продукція у нас відповідає стандартам ДСТУ. Закупляємо продукти для випічки на вінницьких підприємствах, підтримуємо наших виробників.

В кондитерському цеху у нас працює 5 працівників, які з любов’ю відносяться до своєї роботи.

У нас є необхідна техніка, але вона вся застаріла. Є пекарська шафа, збивальна машина, тістомісильна машина. З жовтня місяця плануємо в пекарню закупити нову пекарську шафу, збивальну машину, столи та стелажі з нержавіючої сталі», - каже директор підприємства Алла Михайлова.

Завідувач кондитерського цеху Ольга Іванова, яка вже близько 30 років працює кондитером, розповідає, що кожна школа щодня подає заявку скільки, і якої саме випічки їм потрібно.

«На роботу приходимо о 6-7 ранку. Одразу починаємо робити необхідну кількість заготовок, а вже потім перемащуємо, удосконалюємо і формуємо готові солодощі. Їх складаємо на підноси, які зранку мають забрати по школах. Найчастіше у нас замовляють мафіни шоколадні, бісквіти з яблуком, медові пряники, корзинки з кремом…», - каже кондитер.

Загальноосвітня школа № 16

В 16-й школі є 22 початкових класи, де навчається 704 учня.

«У нас щодня свіжа випічка і свіжі страви. Дріжджову випічку ми виготовляємо тут в школі. Пекарі приходять, ще о 6 годині ранку. Хліб, булочки, сирні палички, пиріжки… Іншу ж випічку ми привозимо з кондитерського цеху. На кухні в цій школі працює 5 людей», - каже директор підприємства «Меридіан».

Завідуюча виробництвом Світлана Білань, каже, що на приготування страв йде від 5 до 15 кілограм картоплі і близько 2 -3 кілограм круп на день.

«Я зранку приходжу, складаю меню. Готуємо страви у 40, 50 та 100-літрових каструлях. Сьогодні в нас в меню каша пшенична «Артек», піджарка з курячого філе і помідорка, чай та хліб. В інші дні готуємо різні супи, каші, картоплю, макарони, котлетки… Кожен працівник знає свою роботу і з ранку знає що робити. Сьогодні ми плануємо, що завтра має бути і розподіляємо обов’язки», - каже кухар.

Довідка.

Комунальне підприємство «Меридіан» створено Вінницькою міською радою перебуває у власності територіальної громади міста Вінниці, підзвітне і підконтрольне Вінницькій міській раді та її виконкому, підпорядковане міському голові та Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради.

Нагадаємо,ми показали, як готують випічку в КП «Школяр».

Кондитерський цех

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Школа № 16  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Світлана Білань

 

Алла Михайлова

Вінниця.info


Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: каші повари 
Матеріали по темі