Суспільство

Чому роутер «ріже» швидкість

16 квітня 2020, 09:13

Спробуємо з'ясувати, чому об'ємні файли завантажуються швидше при підключенні мережевого кабелю безпосередньо до комп'ютера та як можна покращити стабільність бездротового з'єднання через роутер.

Що «гальмує» швидкість завантаження через Wi-Fi

Якісна робота бездротової мережі зумовлена перш за все моделлю роутера та його характеристиками. Варто зауважити, що виробники вказують максимально можливу швидкість між точкою доступу і гаджетом користувача, а не швидкість з'єднання з провайдером. Якщо провайдер забезпечує швидкість доступу до Інтернету 100 Мбіт/с, а ваш маршрутизатор спроможний «видавати» лише 30-50 Мбіт/с, то проблема не у провайдері.

Зважайте, що стандарти і швидкість, які підтримують мережева карта і приймач вашого планшета чи ноутбука, можуть відрізнятися від можливостей роутера. Не забувайте про актуальні драйвери і прошивку роутера, правильне налаштування захисту та режим роботи мережі.

Перевірте, у якому стандарті працює ваш маршрутизатор. Краще обирати новіший стандарт 11n/ac, адже у застарілих режимах 11b та 11g пропускна здатність невисока.

Мешканці майже кожної квартири у багатоквартирних будинках користуються роутерами з потужними антенами. У зоні прийому сигналу одночасно опиняється більше десятка мереж на одних частотах, а це призводить до зниження швидкості.

Швидкість завантаження файлів знижується, якщо до маршрутизатора одночасно звертається багато пристроїв. У цьому випадку роутер розподіляє доступ до мережі Інтернет між всіма користувачами. Щойно один користувач почне активніше використовувати трафік, швидкість решти автоматично просяде.

Не менш важливо і те, де стоїть роутер, адже сигнал погано проходить через бетонні стіни, металеві та дзеркальні поверхні. В ідеалі, коли він встановлений у прямій видимості з комп'ютером та рештою гаджетів. Чим далі від вашого комп'ютера знаходиться роутер, тим слабший буде сигнал і повільніше з'єднання.

Як можна покращити швидкість у бездротовій мережі

Звичайно, найкращий спосіб отримати стабільно якісне бездротове з'єднання − придбати потужний дорогий роутер. Але, якщо така покупка поки що не входить у ваші плани, скористайтеся нашими рекомендаціями:

  • встановіть маршрутизатор так, щоб він знаходився приблизно на однаковій відстані від усіх гаджетів, якими ви користуєтесь, а передачі сигналу не заважали бетонні стіни, металеві чи дзеркальні поверхні,
  • якщо у вас багато кімнат, скористайтеся репітером (ретранслятором Wi-Fi-сигналу),
  • у двоповерхових приміщеннях краще використовувати два роутери,
  • знайдіть вільний канал для бездротової мережі і налаштуйте його у роутері,
  • зверніться до спеціаліста, щоб обновити прошивку роутера.

Якщо запропоновані способи не допомогли підвищити продуктивність роутера, можливо, все ж час замінити його на нову потужнішу модель. Як обрати роутер розповімо у наступних публікаціях.

ТРК «ЕВЕРЕСТ»

Теги: Еверест Інтернет 
Матеріали по темі