Економіка

Чому столичні активісти «гастролюють» з пікетами на вінницький завод?

10 серпня 2020, 09:19

У Вінниці розміщені виробничі потужності одного з найбільших в області підприємств харчової промисловості. «Фруктона» це група компаній повного циклу виробництва: займаються вирощуванням ягід та фруктів, переробкою та реалізацією готової продукції. Постачають заморожену продукцію для виробників напоїв, джемів, кондитерських виробів, консервації в Україні та на ринки Євросоюзу, Північної Америки, Близького Сходу. На підприємстві працює більше 250 осіб. Ще понад тисячу людей працюють в селах, де вирощують ягоди і фрукти на власних присадибних ділянках, доглядають за садами підприємств та задіяні під час збору врожаю. Для селян наявність роботи чи не єдиний аргумент, щоб не виїжджати за кордон в пошуку заробітку.

Але минулого тижня з акціями протесту проти розширення виробництва на ТОВ «Фруктона НВ» навідались активісти «Стоп корупція». Свій візит пояснюють нібито незаконним будівництвом нового цеху. Насправді ж це не боротьба за справедливість, а просто тиск на бізнес і дискредитація підприємства, яка періодично ведеться протягом року.

Восени 2019 року один із засновників групи компаній «Фруктона», депутат Київської міськради Максим Борозенець, прийняв рішення вийти з спільного бізнесу і запросив у компаньйонів чималу суму, яка була нічим не аргументована. Так в нього виник конфлікт з іншими засновниками. Після того колишній партнер через своїх друзів в Києві, які працюють в журналістиці, намагається блокувати роботу підприємства, над яким втратив контроль.

З відкритих джерел відомо, що в 2019 році, із наміром втрутитися в державні реєстри і шляхом-купівлі продажу переписати чуже підприємство на себе, Максим Борозенець зареєстрував фірми із співзвучними іменами: «Фруктона», «Фруктона-Трейд». Але в своїй декларації за 2019 рік він їх не вказав. Спроба «переписати» все на себе не вдалася. Тоді він вирішив піти шляхом претензій до кредиту, який «Фруктона ВН» отримала за результатами міжнародного конкурсу. Скарги за підписом Борозенця були відправлені у Відень — штаб-квартиру міжнародного банку «Райффайзен Банк Інтернаціональ». Безпекова та аудиторська перевірка «Райффайзен Банк Інтернаціональ» не виявила жодних порушень у роботі «Фруктони-ВН», і банк продовжив роботу з вінницьким підприємством на основі Генерального договору.

Потім Максим Борозенець вирішив «йти до мети» через правоохоронні органи. Він подав заяву в Національну поліцію про незаконність спорудження нового переробного цеху. Чотири місяці слідчий відділ Нацполіції розглядав скаргу, слухав свідків, вивчав документи. За результатами перевірки провадження було закрите «у зв’язку з відсутністю ознак злочину».

«Господарність» колишнього партнера можна побачити на прикладі ПП «Агросад» в Мурованокуриловецькому районі, яке входило раніше до групи компаній «Фруктона», а зараз там людям перестали платити зарплату і не розраховувались за оренду паїв.

Вінниця.info, фото - informator.press

Теги: Фруктона Вінниця виробництво переробка ягід 
Матеріали по темі