Суспільство

Чорна кішка або пусті відра... Чи вірять вінничани у забобони і прикмети

1 липня 2015, 10:45

 Існує безліч найрізноманітніших прикмет. Вони стосуються чи не всіх сфер життя. Сьогодні мало що пов’язує нас із темним минулим, де панували вірування в духів і надприродне. Однією з таких ниточок є прикмети. І нехай учені доводять, що забобони не мають нічого розумного і логічного, дехто з вінничан, наприклад, все одно вірить у владу деяких подій над майбутнім.

Журналісти ВИННИЦА.info спитали у вінничан, чи вірять вони у прикмети і забобони. Більшість відповіли категоричне «ні». Однак зізнаються у цьому далеко не всі, а дехто,можливо, вже на підсвідомому рівні обходить чорну кішку, не вертається, коли щось забув чи прикріплює шпильку до одягу від «поганого» ока.

Тетяна Якубівська, музикант - Я вже не вірю в забобони і прикмети. Раніше приділяла цьому багато часу, а коли стала трішки старша, то зрозуміла, що це тільки заважає жити і вже не оббігаю кішку коли вона пройде перед мною.

Це на рахунок забобон, а от прикмети, то вірю інколи погодним, тай і не завжди.

Павло Блідченко, учень - Я не вірю в прикмети, так як я іншої віри, я мусульманин. В нас в релігії - це гріх.

Вячеслав Гуцал, інженер - Частково вірю. Наприклад, вірю, що не можна повертатись до дому, якщо вийшов з будинку і згадав, що щось забув. Але якщо все ж повернувся, то перед виходом потрібно в дзеркало подивитись.

Іван Савлук, керівник відділу продажів студії веб-дизайну - Я не вірю прикметам, бо то все придумане людьми.

Катя Бабчук, економіст - Вірю, поганий знак, коли дорогу переходить чорна кішка,...а ще в те, коли дорогу тобі перейде хтось з пустими відрами. Чого - не знаю, але якось це пам’ятаю з дитинства!

Ярослав Козін, юрист- Не вірю ні в які забобони, бо вони не підтверджуються практикою, жодним науковим дослідженням і власним життям не підтверджено правдивість забобонів. Крім того, в багатьох людей різні і суперечливі забобони.

Надія Радостєва, продавець - Звичайно вірю у прикмети. Їх є дуже багато, які переходять з покоління в покоління. Наприклад, коли я йду кудись, то ніколи не повертаюся додому, якщо щось забула. Чи ось найпопулярніша прикмета про чорну кішку, яка переходить дорогу. А ще знаю, що на великі християнські свята ніколи не повинна заходити в двір першою жінка. Ну і, звичайно, вірю що позичати гроші звечора неможна, а також позичати і віддавати по понеділках і четвергах неможна. Всі так і не згадати…

Таня Осаволюк, домогосподарка - Я вірю в прикмети, хоча мій хлопець вірить тільки в прикмету про чорну кішку. Я знаю, що неможна воду з криниці набирати після заходу сонця, а також замітати підлогу і виносити сміття ввечері.

Марина Дудукалова, оператор поштового зв’язку - Я не вірю у забобони і прикмети, але намагаюсь проти них не йти. А не вірю, тому що життя все одно складеться так, як потрібно у будь-якій ситуації, не залежно від того чи віриш ти у прикмети і забобони чи ні.

Оксана Ємільянова, промоутер - В забобони я стараюсь не вірити, тоді вони точно не справдяться.

]

ВИННИЦА.info 

Теги: опитування 
Матеріали по темі