Економіка

Чотири ОТГ на Вінниччині у 2020 році можуть залишитись без прямих субвенцій з державного бюджету

28 серпня 2019, 15:07

У Вінницькій області бюджети чотирьох об’єднаних територіальних громад ризикують не перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом у 2020 році. Причина – невідповідність перспективним планам формування територій громад області. Загалом по в Україні більше 40 таких ОТГ.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Децентралізація.

Мінрегіон звернувся до обласних державних адміністрацій з проханням переглянути перспективні плани та усунути причини, які можуть завадити громадам перейти на прямі міжбюджетні відносини.

У відомстві пояснили, що бюджети об’єднаних територіальних громад (ОТГ) – це бюджети ОТГ, створених згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, а також бюджети ОТГ, визнаних Кабінетом Міністрів України спроможними, у порядку, встановленому законом.

«У зв’язку з тим, що окремі об’єднані територіальні громади не передбачені перспективними планами формування територій громад областей, існує загроза невключення бюджетів таких громад до переліку місцевих бюджетів, які у 2020 році матимуть взаємовідносини з державним бюджетом та яким мають бути передбачені відповідні трансферти, що матиме наслідком соціальну напругу в суспільстві», - йдеться у листі Мінрегіону, адресованому обласним державним адміністраціям.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода у коментарі журналістам висловив сподівання, що обласні державні адміністрації якнайшвидше вирішать це питання, адже зараз Мінфін формує проект Державного бюджету на 2020 рік, який відповідно до законодавства, Уряд направляє на розгляд парламенту до 15 вересня.

«Перехід на прямі міжбюджетні відносини є важливим елементом повноцінного господарювання об’єднаних громад. Вирішити це питання – в інтересах не тільки громад, але й регіонів. Ті громади, які створилися у відповідності до закону, мають бути внесені в перспективні плани областей. Сподіваємося на швидкі рішення облдержадміністрацій та обласних рад. Також необхідно, щоб і зазначені громади проявили активну позицію і розпочали діалог з відповідними облдержадміністраціями і радами», - зазначив В’ячеслав Негода.

Інформація щодо місцевих бюджетів у Вінницькій області, які повністю або частково не можуть бути включені до розподілу міжбюджетних трансфертів на 2020 рік:

  • Бюджет Павлівської сільської об’єднаної територіальної громади
  • Бюджет Літинської селищної об’єднаної територіальної громади
  • Бюджет Соболівська сільської об’єднаної територіальної громади
  • Бюджет Сутисківської селищної об’єднаної територіальної громади.

Зазначені бюджети не відповідають перспективному плану та не визнані Кабінетом Міністрів України спроможними.

Вiнниця.info

Теги: ОТГ бюджет 
Матеріали по темі