Політика

Чумак і Лещенко у Вінниці: про кандидатів на посаду прем’єра і план «Б»

1 березня 2016, 14:42

 1 березня до Вінниці приїхав «Рух за очищення». Перед зустріччю губернатора Одеської області Михеїла Саакашвілі з вінничанами, яка відбудеться о 18 годині в Будинку Офіцерів, з журналістами поспілкувалися депутати Віктор Чумак та Сергій Лещенко, які доносили основні завдання Руху.

Основні п’ять вимог Руху, заради яких збирають підписи мільйона українців:

1.Відставка прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Але, за словами спікерів, треба взагалі ставити питання про відставку всього Уряду, бо те, що відбулось в Парламенті при голосуванні за визнання діяльності Кабміну незадовільною, було інсценованої політичною грою.

2.Відставка генерального прокурора. Питання Верховна Рада розглядатиме вже наступного тижня, так як є зареєстрований проект постанови про надання згоди щодо відставки генпрокурора.

3.Прийняття пакету законів про економічні свободи. Це повна дерегуляція бізнесу. За словами В. Чумака, це перше що потрібно зробити – «дати вільно дихати малому і середньому бізнесу, а не лобіювати чиїсь бізнес-інтереси».

4.Невідворотність покарання. Два роки пройшло після Революції Гідності - немає покараних. Також не покарані, ні винні, ні причетні до корупції.

5.Змінити правила входу в українську політику. Як говорить В. Чумак, на сьогодні українська політика - це збірник олігархічних партій і бізнесменів, які прийшли в політику, щоб примножити власний бізнес. При такій ситуації, молодим та амбіційним, незалежним людям не має входу в політику.

Також політики сказали, що мають план «Б», в разі, якщо не буде відставки Уряду – буде розпуск Парламенту, але вибори повинні бути за новим законом.

Звичайно ж спікерам поставили питання, якщо завдання номер один відставка Яценюка, то кого вони пропонують призначити Прем’єр-міністром? Чи не Міхаїла Саакашвілі, який є ідейником антикорупційних форумів, пропонуватимуть прем’єром?

Як розповів Сергій Лещенко, прізвища кандидатів в прем’єри і так у всіх на устах.

«Саакашвілі не може бути прем’єром. Це очевидне питання, бо він не має п’ятирічного терміна проживання на території України, що вимагається законом, щоб бути обраним прем’єр-міністром України. Щодо інших кандидатів, ці прізвища називались всіма – це і Гройсман, і Яресько, називали і Карла Більдта, але це малоймовірно. Це і Турчинов. Але сьогодні немає вакансії прем’єр-міністра, є Яценюк. Це неподобство. Що стосується зміни прем’єра, це здійснюватиметься або шляхом голосування вотуму недовіри на наступній сесії, або шляхом ініціювання цього питання Президентом, або шляхом добровільної відставки прем’єр-міністром», - зазначив С. Лещенко.

Віктор Чумак взагалі зазначив, що діючі політики не повинні стати прем’єр-міністром. Є люди, які можуть очолити Уряд, але їх прізвища мало комі відомі: Лісіца, Касько, Пекарь…

«Це класні менеджери і економісти, які спокійно можуть обійняти посаду загальнонаціонального менеджера.

Пісочниця, в якій граються наші українські політики, повинна закінчитись. Ми повинні будувати власну пісочницю – патріотів, професіоналів, і людей які можуть взяти відповідальність і виконувати свої обов’язки», - додав В. Чумак.

Хто у Вінниці допоміг проводити Форум, журналісти зможуть дізнатись лише після 18 години, коли буде Саакашвілі, адже спікери не назвали прізвища осіб, які організували зустріч у Вінниці. «Приходьте на форум, побачите. Я у Вінницю сам приїхав», - сказав В.Чумак.

«Але я вас розумію. Є величезне питання, рух масовий, рух не персоніфікований на сьогоднішній день. До руху «прилипають» особи, які мають сумнівну репутацію. Я теж бачу людей в різних регіонах, поруч з якими я не хочу стояти, поруч з яким я не хочу знаходитись. Це серйозне питання, яке ми будемо обговорювати, щоб такі люди не були поруч з рухом. Щодо Вінниці, то ввечері розберемось «хто тут кому Рабинович», - сказав В. Чумак.

ВИННИЦА.info

Теги: чиновники звільнення Уряд 
Матеріали по темі