Суспільство

Чи готові вінничани до вакцинації від COVID-19? Опитування

24 лютого 2021, 17:59

24 лютого у Вінниці від коронавірусу вакцинувалася перша людина. Нею стала сімейна лікарка Людмила Бойко. Вона працює у Центрі первинної медичної допомоги №5 та входить до мобільної бригади, яка вакцинуватиме від коронавірусу. Зауважимо, вакцинація в Україні буде відбуватися у п’ять етапів. Перший – основний, саме для тих цих мобільних бригад. Це зроблено для того, щоб медики власним прикладом показали, що таке вакцина. По-друге, медики мають бути захищені. Про це та інше вже ми розповідали у інтервю Ольги Задорожної, директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької облдержадміністрації.

Сьогодні ж редакція Вінниця.info вийшла у центр міста, аби розпитати перехожих, чи готові вони до вакцинації? І от такі думки та доводи ми почули.

Сама вакцинація не допоможе, якщо люди будуть продовжувати безвідповідально ставитися до карантинних обмежень. Так вважає Денис Пилипчук.

«Коли розробляли перші вакцини, пройшов час. Нині коронавірус перейшов у більш складніший етап. Ним почали інфікуватися не лише люди більш похилого віку. А й молодь та діти. Тому, треба спостерігати. Коли вакцинація буде давати позитивні показники, тоді і я, можливо, зроблю. А взагалі вважаю, що вакцинуватися потрібно. Але… люди самі створюють таку обстановку для його розповсюдження. Не дотримуються правил карантину. Вважають, що це якась іграшка. Необхідно закривати, до прикладу, кафе та ресторани. Починається весна. Будуть святкувати восьме березня. Всі захтять відзначити. Мені здається, що взагалі на цей період краще до 10 березня все закрити. У тому числі школи, університети. Щоб не сприяло підвищенню захворюваності», - коментує він свою позицію.

Якщо у світі обрали шлях вакцинації, то до такої позиції мають прислухатися і вінничани. Зауважує Володимир.

«Вакцинуватися буду обов’язково. Вважаю, якщо весь світ обрав таку стратегію, то однозначно необхідно цим шляхом йти. Весь світ не дурніший за нас. А от якою вакциною, то вже треба вивчати», - каже він.

Поки вакцинація не буде обов’язковою, Ольга навряд зробить добровільне щеплення.

«До вакцинації ще не готова. До добровільного щеплення. У мене виникає певна недовіра до вакцини. Бо я не знаю про неї практично нічого. Тому від сьогодні буду моніторити. І поки буде необов’язково вакцинуватися, щеплення робити не буду. А коли буде обов’язково, то звісно доведеться», - Ольга Бойчук.

«Вважаю, що на дослідження вакцини потрібно більше часу», - зауважила молода мама у червоній куртці, імені не назвала.

Нагадаємо, у Вінницькій області станом на ранок 24 лютого зафіксували найбільшу кількість нових випадків захворювання на коронавірус – 600. По Україні це один з найвищих показників. Редакція Вінниця.info звернулась за коментарем до фахівців, аби ті пояснили, що очікувати надалі мешканцям області та країни із наслідками пандемії.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниця вакцинація опитування 
Матеріали по темі