Економіка

«Дакса-Бунге-Україна» приступає до будівництва заводу на Вінниччині. Кукурудзяну продукцію експортуватимуть до ЄС та країн Близького Сходу

16 квітня 2019, 13:17

У с. Демківка Тростянецького району Вінницької області інвестори будуватимуть високотехнологічний завод з переробки кукурудзи на зерно та борошно, потужністю 300 тон продукції на добу. Інвестиції «Дакса-Бунге-Україна» складуть 14 млн доларів. Повний цикл виробництва планують впровадити в IV кварталі 2020 року. Реалізація проекту дозволить розвинути аграрний сектор Південно-Східного регіону області, так як співпрацюватимуть з фермерами. Буде створено 50 нових робочих місць. Нове виробництво, яке виготовляє продукцію на експорт створює додану вартість, а це надходження валютної виручки та податкові надходження до бюджету.

«Ми почали рухатись в цьому напрямку (створення виробництва у Вінницькій області – ред.) пів року тому. На даний час, проект повністю пройшов дозвільну систему. В найближчий час ми приступаємо до будівництва. Підібрали генпідрядника і бачимо, що наші плани можуть бути реалізовані в терміни і в рамках бюджету, який був закладений. Це дуже важливо. Для нас цей проект має велике значення. Компанія «Бунге» рухається в напрямку виробництва продукції з доданою вартістю. Чудово, що наші інтереси та інтереси керівництва області в цьому співпадають», - говорить генеральний директор компанії «Бунге Україна» Дмитро Горшунов.

Кукурудзяну крупу та борошно, яке виготовлятимуть у Вінницькій області експортуватимуть в Європу, Африку, до країн Близького Сходу.

«Продукція компанії буде експортуватись по всьому світу. Експорт буде йти в країни Європи, Північної Африки, на Близький Схід. Партнерство з іспанською компанією дозволить відкривати на нові експортні ринки. Важливо, що раніше, як правило, з України експортувалась сировинна продукція, а цей проект націлений на експорт продукції з доданою вартістю» - зазначає директор зі зав’язків з органами влади компанії «Бунге Україна» Олег Бігдан.

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій що цей проект є черговою сходинкою в напрямку стратегії розвитку Вінницької області, яку реалізовують протягом останніх 2 – 3 років.

«Базовим елементом цієї стратегії є формування конкурентного середовища, яке стимулювало б компанії, які хочуть вести чесний бізнес, інвестувати, створювати робочі місця, розвиватись, опановувати нові ринки збуту, а найголовніше, розвивати регіон. Південно-Східна частина Вінницької області достатньо конкурентна. Там реалізуються низка потужних проектів. Найближчих 20-30 років ця частина області буде точкою економічного зростання.

Ми підійшли до межі, коли повинні стимулювати виробництва, які продукують додану вартість на теренах Вінницької області. Бо додана вартість дає можливість поповнювати державний бюджет, залучати валютну виручку. Хочу подякувати керівництву компанії «Бунге-України» за їх рішення», - сказав Валерій Коровій та додав, що не одними виборами сьогодні живе українське суспільство.

«Ми повинні рухатись в завтрашній день, повинні розвивати регіон, створювати умови для ведення бізнесу і давати людям надію на краще майбутнє в Україні. Проект розпочинається. Визначені етапи реалізації. Переконані, що це буде один з найуспішніших проектів компанії в Україні, - відмітив голова Вінницької ОДА.

5cb5acb30500e.jpg

Генеральний директор компанії «Бунге Україна» розповів, як обирали Вінницьку область, щоб розмістити нове виробництво. Адже компанія присутня в Україні з 2002 року і вже має 4 елеватори, 2 заводи, головний офіс та 5 регіональних представництв.

«Ми розглядали різні можливості. В першу чергу підприємство повинно бути забезпечене якісною сировиною. Кукурудза, яка нам потрібна для виробництва, відрізняється від звичайної. Це кукурудза з високою вагою натури і високою скловидністю. При перемелені, вона дає продукт, який потрібен нашому іспанському партнеру. Тут така кукурудза вирощується. Об’єми кукурудзи у Вінницькій області зростають високими темпами. Сільське господарство і кількість фермерів, які здатні вирощувати подібний товари досить великий. Велику роль зіграло і те, що майданчик на базі якого реалізується проект, належала нам раніше. Тому всі ці фактори привели нас у Вінницьку область», - зазначив Дмитро Горшунов.

генеральний директор компанії «Бунге Україна» Дмитро Горшунов

Довідка.

Інвестпроект в Демківці реалізовує компанія «Дакса-Бунге- Україна», акціонерами якої є:

група компаній Дакса (Dacsa Maicerias Espanolas, S.A.) – провідний європейський переробник кукурудзи та рису, який переробляє близько 800 тис. тон продукції на 6 заводах; центральний офіс – Валенсія, (Іспанія);

група компаній Бунге (Bunge, ltd.) – один із провідних переробників та експортерів сільськогосподарської продукції в світі. В Україні – один із найбільших експортерів соняшникової олії та зернових

Акціонери будують завод із переробки кукурудзи на крупу та борошно; 80% готової продукції планують реалізовувати на експорт.

Потужність: 300 тон кукурудзи на день (100 тис тон на рік). Потужність зберігання – 8,400 тон кукурудзи, 900 тон – побічних продуктів, 1,000 тон – основних продуктів

Інвестиції: 14 млн дол. Основне обладнання постачається італійським виробником GBS (Golfetto Berga Sangati)

Строки будівництва: 2 роки, введення в експлуатацію – 4 квартал 2020 року. Будуватимуть в два етапи. До кінця 2019 року збудують елеватор. До кінця 2020 року запустять завод з виробництва крупи та борошна.

У Вінницькій області «Дакса-Бунге-Україна» збудує потужний завод з переробки кукурудзи

У Вінницькій області «Дакса-Бунге-Україна» збудує потужний завод з переробки кукурудзи

У Вінницькій області «Дакса-Бунге-Україна» збудує потужний завод з переробки кукурудзи

Вiнниця.info

Теги: Інвестиції Вінниччина Дакса-Бунге-Україна кукурудза переробка 
Матеріали по темі