Культура

«Давайте знімати про своє»: у Вінниці визначили переможців обласного фестивалю-конкурсу аматорського кіно

27 листопада 2020, 15:22

27 листопада в кінотеатрі «Родина» у Вінниці відбулося нагородження переможців цьогорічного фестивалю-конкурсу аматорського кіно «Кінометр-2020», який через епідемію коронавірусу відбувся в онлайн-режимі. З 18 конкурсних робіт журі обрали 5 переможців у чотирьох номінаціях, хоча спочатку планували обрати лише трьох. Більшість призових місць отримали роботи учасників з Тульчинського коледжу.

«Сьогодні в цій залі ми намагались зібрати людей, які своє життя присвячують створенню вінницького, українського кінопродукту. Маємо надію, що наступного року ми забудемо, що таке карантин, і дійсно проведем широкомасштабний фестиваль аматорського кіно. І в ньому матимуть можливість взяти участь всі люди, які займаються створенням власного кінопродукту. Закликаю вас усіх: давайте знімати про своє, давайте створювати про своє. Щоб на плівці на зберігалося наше те рідне, те вінницьке, те, що треба зберігати та примножувати», – сказала начальниця управління культури і мистецтв облдержадміністрації Ольга Дернова на початку нагородження.


Окрім посадовиці, до присутніх також звернулися депутати обласної ради Людмила Станіславенко та Тетяна Побережна, а також очільниця обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун.

Цьогорічний конкурс тривав упродовж 20-27 листопада. Конкурсні роботи подали учасники з Гайсинського, Бершадського, Чернівецького районів області та міст Тульчина і Ладижина. Особливо активними виявились студенти Тульчинського фахового коледжу культури. Цього року вони представили 12 фільмів, з яких 4 роботи отримали призові місця.

«Ми опрацювали всі роботи, 18 робіт надійшло цьогоріч на конкурс. Визначили переможців у трьох номінаціях. Тобто, визначили 1, 2 та 3 місце, кожному з яких притаманна певна номінація. Після глибоких творчих дискусій, перемовин, інколи суперечок, ми дійшли висновку, що варто визначити і четверті місце та номінацію», – сказав заслужений журналіст України, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Іван Педорук, який очолив склад журі.


Загалом, переможцями стали наступні конкурсанти:

І місце в номінації «Документальний фільм» зайняв Максим Воротнюк, студент Тульчинського фахового коледжу культури за фільм «Ангел з одним крилом», присвячений проблематиці людей з інвалідністю;

ІІ місце в номінації «Ігровий фільм» зайняв Сергій Качмар, керівник народної аматорської кіностудії «Поділля» Комунального закладу «Районний будинок культури» Тульчинської районної ради за художній фільм «Чугайстер»;

ІІІ місце в номінації «Відеоролик» зайняв Ілля Паламарчук, студент Тульчинського фахового коледжу культури за фільм «Екскурсія вихідного дня»;

IV місце посіли Світлана Очеретна зі стрічкою «Кожен має жити життям своєї мрії» та Іван Літун з рекламним відеороликом «Без бою немає слави», обидва – з Тульчинського коледжу культури.

Нагороди від імені учасників з Тульчина отримала викладач фахового коледжу культури Анастасія Онищенко.

Як розповідають організатори, обласний фестиваль-конкурс аматорського кіно «Кінометр» був зініційований обласним центром народної творчості ще у 2008 році. З того часу його проводять щорічно за підтримки управління культури і мистецтв облдержадміністрації та до 2020 року бувшого Центру кіномистецтва та культури «Кіно-Поділля».

За роки проведення фестивалю-конкурсу учасники представили понад 200 короткометражних фільмів.

На сьогодні на Вінниччині діють 20 аматорських кіностудій, з них 6 мають звання «народна аматорська». Це кіностудії: Гайсинського РБК, «Ювілей» Чечелівського СБК Гайсинського району, «Поділля» Тульчинського РБК, «Гіпаніс» Хмільницького РБК, «ТУК-студія» Тульчинського фахового коледжу культури та «Промінь» Мазурівського СБК Чернівецького району.

Стрічки-переможці продемонстрували на закритті фестивалю, переглянути їх можна також на фейсбук-сторінці «Культура Вінниччини». Окрім цьогорічних короткометражних фільмів презентували також стрічку, яка перемогла минулоріч, під назвою «Вишиванка – твій генетичний код».

Нагадаємо, до Дня українського кіно у вересні розповіли про історію кінематографічного мистецтва Вінниччини.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info
Теги: Кінометр аматорське кіно культура 
Матеріали по темі