Суспільство

Де на Вінниччині збудують та відремонтують школи й дитячі садочки

3 лютого 2020, 15:16

На 2020 рік у Вінницькій області посадовці запланували будівництво і реконструкцію 5 шкіл та 6 дитячих садочків. Про школи, дошкільні заклади і фінансування освіти загалом розповів 3 лютого під час прес-конференції заступник голови ОДА Ігор Івасюк.

Посадовець розповів, що в пріоритеті освітян стоїть будівництво нової школі на мікрорайоні Поділля у Вінниці. Окрім того, будуть добудовані або відремонтовані навчальні заклади в Оратові, Стрижавці, Чернівцях та в Ямполі. Так, в Стрижавці запланували добудувати актову та спортивну зали. В Оратові – будується окремий корпус початкової школи. В Чернівцях відбудеться реконструкція школи. В Ямполі – капітальний ремонт з будівництвом спортивного майданчику.

Що стосується садочків, то будівництво садочку заплановано, першочергово, у Жмеринці, де найбільша кількість дітей на черзі в дитячий садок. Також мають бути облаштовані нові дошкільні заклади освіти в Гайсині, Хмільнику, Теплику і Шпикові. Ще один додатковий садочок має з’явитися у Вінниці.

«Є чітка позиція ОДА, що всі діти дошкільного віку повинні бути охоплені максимально якісною дошкільною освітою. Де є діти, там має бути садочок», – зазначив Ігор Івасюк.

В цьому році, за словами посадовця, збільшена субвенція на шкільні автобуси – 26 млн гривень порівняно з 16 млн в минулому році. На ці гроші заплановано купити щонайменше 26 шкільних автобусів. В минулому вдалося закупити 18.

Присутня в фінансуванні також новація, якої не було передбачено в попередньому році. Це субвенція на покращення шкільного харчування. Для цього держава виділила 26 млн грн, завдяки яким вдасться покращити обладнання в шкільних їдальнях області.

Для довідки

Що стосується фінансування освітньої галузі:

В 2020 році взагалі на освітню субвенцію для всіх регіонів України передбачено 77,5 млрд гривень, що на 11,4% більше, аніж в 2019-ому.

Для Вінниччини сума передбачена у розмірі 3,3 млрд гривень, в минулому році було 2,9 млрд гривень, і це більше на 13,7%. Рівень зростання по видатках більший, ніж в середньому по Україні.

Освітянам в минулому році вдалося також зекономити виділені кошти. Залишок освітньої субвенції в 2019 році по Вінниччині склав 160,5 млн гривень. Бюджетним кодексом передбачено, що економія по видатках переходить на наступний рік в бюджет розвитку. Тобто, в 2020 році освітня галузь області додатково ще отримала ресурс на свій розвиток в понад 160 млн гривень.

Нагадаємо, у Вінниці діють 45 навчальних закладів, де є інклюзивні класи чи групи.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: школи садочки будівництво 
Матеріали по темі