Суспільство

​Де відпочити на вихідні на Вінниччині та скільки це буде коштувати

3 травня 2021, 10:39

Традиційно на травневі свята багато вихідних. Хочеться провести їх максимально цікаво. Офіційні вихідні на травневі свята цього року припадають на 3 та 4 травня.

Журналісти Вінниця.info дізнались, куди можна поїхати відпочити та відволіктися від трудових буднів.

Пропонуємо добірку найяскравіших маршрутів:

Історико-культурний заповідник Буша

Село Буша розкинулось поблизу кордону з Молдовою. В селі знаходиться дивовижна знахідка, якій понад 5000 років, критий павільйон трипільської культури. Знахідку випадково відкрили в 1824 році під час земляних робіт місцевим поміщиком Остоєю Ромуальдом Овсяним. У світі не існує аналогів даного настінного рельєфу.В селі збереглися багато подільських хат, яким більше 150 років, а також козацьке кладовище з дивовижними хрестами.

На території архітектурного заповідника знаходиться башта 17-го століття, яка вціліла від могутньої фортеці. В свій час вона не поступалася Кам’янецькій.

Відстань із Вінниці до Буши: 150 км

Як дістатись до Буши з Вінниці:

Автомобілем по трасі М21 до Могилів-Подільського, а потім дорогою Т0202 до с. Буша.

Автобус відправляється від Центрального автовокзалу та коштує 198 грн. Зверніть увагу, автобуси ходять не щодня.

Українське село Оксанівка

Розташоване прикордонне село на березі Дністра, в оточенні білих скелястих урвищ його вапнякових берегів. Такий собі «туманний Альбіон» в мініатюрі. Тут немає мобільного зв’язку, Інтернету, а з інфраструктури є тільки клуб і фельдшерський пункт. У селі залишилося усього сорок п’ять мешканців, середній вік населення – десь із 60+. Жителі села лише нещодавно почали розвивати туризм.

Біля Дністра кілька років тому облаштували відпочинкову зону, а один із пагорбів перетворили на сільський міні-Буковель. Якщо сніг випадає, улаштовують там катання на лижах і санках. Туристам влаштовують майстер-класи з пов’язування хусток та доїння кози, учать пекти хліб у печі. А ще водять на екскурсії в урвищах на лівому березі Дністра до стародавніх печер. Де можна побачити різночасові петрогліфи, від епохи бронзи до пізнього середньовіччя, та залишки мегалітичних конструкцій біля печер і підйомний матеріал епохи палеоліту.

Це місце особливе тим, що розташоване воно над древнім скельним храмом. І з висоти можна побачити не тільки храм, але й річку Дністер, яка ділить кордон між Україною та Молдовою. На початку двотисячних науковці віднайшли залишки печерної церкви сімнадцятого століття - монастиря-фортеці. Це унікальна пам’ятка культової та оборонної скельної архітектури. Там налічується 27 приміщень, вирубаних у 47-метровій товщі крейдяних відкладень. На стінах всередині та зовні зафіксовано декілька десятків наскельних зображень, викарбуваних у породі та намальованих фарбою.

Відстань із Вінниці до Оксанівки: 160 км.

Як дістатись до села Оксанівка з Вінниці: від Вінниці до Ямполя доведеться їхати понад дві години, а звідти в село – тільки власним авто, бо автобус сюди не ходить уже років із п’ятнадцять. Ціна квитка на автобус до Ямполя -165.20 грн.

Обов'язково із собою потрібно брати паспорт, адже село прикордонне.

База відпочинку у селі Стадниця

Насолодитись природою та відпочити від міста можна і за 16 км від Вінниці. Місце спокою та релаксу розташоване в селі Стадниця.

Тут можна відпочити, посмажити шашлик, є можливість орендуватибесідку з мангалом та дровами. Відвідати фінську сауну або карпатськийчан або турецький хамам.

  • Чан-350 грн./час
  • Хамам– 350 грн./час
  • Баня– 350 грн./час
  • Фінська сауна– 200 грн./час

Тут можна поселитись у затишному дерев’яному будиночку на 4 людини. Вартість проживання за добу 1400 гривень

Вартість бесідок – від 500 гривень на 10 чоловік.

Відстань із Вінниці до села Стадниця: 16 км

Як дістатись до села Стадниця з Вінниці: Найпростіше буде дістатись до бази відпочинку на автомобілі. Це займе 30 хвилин часу.

База відпочинку у селі Комаров

Якщо для вас найкращий відпочинок – це риболовля, тоді за 15 км від Вінниці для вас є чудовий варіант. Розташувалась база відпочинку із мальовничим виглядом на воду на березі озера.

Тут охочі зможуть безкоштовно скористатись мангалом та шампурами. Половити рибку – послуга коштує 150 грн. Або орендувати цілий будиночок – 650 грн.

Оренда бесідки на березі коштуватиме 350 грн.

Відстань із Вінниці до села Комаров: 15 км

Як дістатись до села Комаров з Вінниці: Найпростіше буде дістатись до бази відпочинку на автомобілі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото з мережі Інтернет

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: подорожі Вінниччиною куди варто поїхати 
Матеріали по темі