Суспільство

Делегація Вінницької області долучилась до створення Статуту єврорегіону «Дністер»

17 серпня 2010, 18:15

Українська та молдовська сторони узгодили статутні документи щодо створення єврорегіону «Дністер».

Про це повідомляє управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Вінницької облдержадміністрації.

Під час зустрічі, яка відбулась в м. Сороки (Молдова), представники делегацій обох сторін обговорили ряд статутних документів майбутнього єврорегіону, зокрема, Статут єврорегіону «Дністер», регламент діяльності Ради єврорегіону та його Координаційного центру і Установчий договір.

Сторони прийшли до єдиного варіанту статутних документів, що дає змогу завершити юридичну сторону організації єврорегіону.

Під час обговорення були присутні представники Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова, Держканцелярії Уряду Республіки Молдова та представник Посольства України у Республіці Молдова, а також делегація Вінницької області.

Обговорення та дискусії проводились у присутності незалежного експерта з Угорщини.

Сторони домовились про те, що узгоджений варіант документів буде надісланий на погодження до відповідних центральних органів влади в своїй країні.

Нагадаємо, у 2005 році голова Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Домбровський ініціював створення міждержавного територіально-регіонального об'єднання «Єврорегион «Дністер», який повинен об'єднати територию Вінницької, Одеської, Хмельницької, Чернівецької областей і Республіки Молдова, як сусідніх регіонів, що граничать по річці Дністер.

Створення Єврорегиону «Дністер» дозволить більш продуктивно вирішувати екологічні і енергетичні проблеми, освоювати надра, зберігати національні українські і молдовські етноси у містах проживання українців і молдован.

Проект був ініційований проте не реалізований.

У лютому 2009 року відновлено роботу по створенню Єврорегіону „Дністер”.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі