Місто

День пам’яті і День Перемоги. Вінниця два дні відзначатиме перемогу над нацизмом

28 квітня 2015, 12:23

 У Вінниці 8 та 9 травня відзначатимуть День пам’яті та примирення та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі. 8 травня відбудуться заходи спрямовані на вшанування пам’яті всіх загиблих внаслідок трагічних події другої світової війни, у храмах міста проведуть молебні. 9 травня - Хода, покладання квітів до «Вічного вогню», пам’ятника Небесної Сотні та загиблих Героїв, також пройдуть різні тематичні виставки на майданчиках міста.

Про це 28 квітня розповів в. о. Вінницького міського голови Сергій Моргунов.

8 травня у День пам’яті та примирення вінничани згадають всіх загиблих у Другій Світовій, адже в СРСР при вивчені історії не наголошувалось, про втрати мирного населення. Не говорили і про євреїв, яких тільки у Вінниці знищили 16 тисяч, мовчали і про розстріляних у місті 13 тисяч військовополонених.

«Україна одна з республік, яка понесла найбільші втрати у другій Світовій війні. За офіційними підтвердженнями наші втрати склали біля 9 млн. українців, половина з яких цивільне населення», - зазначив С. Моргунов.

 

9 травня відзначатимуть День Перемоги над нацизмом. У Вінниці є 756 учасників бойових дій та інвалідів Другої світової війни. Міськрада вручить кожному іменні листівки-трикутники з привітанням. Але наша сумна новітня історія дала нам нових героїв, тож цьогоріч квіти покладатимуть і до пам’ятних знаків в честь Небесної Сотні та Героїв АТО.

Символом перемоги цього річ буде традиційно червона маківка.

ПЛАН ЗАХОДІВ

8 травня День пам’яті та примирення

9.00 – 10.00 – у храмах міста молебні за загиблими героями.

10.00 – в різних мікрорайонах міста покладання квітів та вінків до меморіальних дошок, пам’ятних знаків та могил загиблих героїв.

11.00 – в «прозорих офісах» тематичні виставки та концертні програми учнів шкіл естетичного виховання.

17.00 – на Європейській площі молодіжний флешмоб «Ніколи знову!».

9 травня День Перемоги

11.00 11.20 – на площі Шевченка молебень за мир в Україні та захисників держави.

11.30 – 11.50 – від площі Шевченка через вул. Соборну до Меморіалу Слави (пл.. Європейська) – Хода миру та єднання.

12.00 – 12.40 – площа Європейська – покладання квітів до Вічного Вогню та пам’ятного знаку Небесній Сотні та загиблим Героям АТО.

13.00 – 14.00 – у холі міськради привітання та нагородження ветеранів війни.

Протягом дня з 13 години на Майдані Незалежності, площі Т. Шевченка, Європейькій площі проходитимуть майстер класи , творчі виставки та ярмарки продажі. Кошти вилучені з продажу сувенірної продукції направлять на допомогу бійцям АТО.

15.00 – на просп.. Космонавтів біля літака концертна програма «Ніколи знову!» за участі вихованців школи мистецтв «Вишенька».

Окрім того, 9 травня на вул. Соборній чотири рази на день будуть звучати «Дзвони перемоги» – це дзвони і музика з супроводом патріотичного тексту про те, що українці перемогли тоді і переможуть зараз. «Дзвони перемоги» звучатимуть о 11.20; 15.00; 18.00; 21.00.

На завершення дня Перемоги, можливо, буде військовий салют, якщо на це буде відповідний Указ Президента.

 

 

ВИННИЦА.info

Теги: перемога день святкування пам’яті 
Матеріали по темі