Культура

День прем’єр: у Вінниці презентують 2 нових українських фільми, приїдуть знімальні групи. Відео

28 серпня 2019, 10:14

30 серпня у Вінниці відбудуться одразу дві прем’єри українських стрічок – «Іловайськ 2014» та «Заборонений». Під час презентації стрічок у кінотеатрі «Родина» відбудеться зустріч із знімальними групами.

О 13:30 – покажуть фільм «Іловайськ 2014».

В основі сценарію лежить реальна історія командира штурмової групи добровольчого батальйону «Донбас» Тараса Костанчука, який виступив продюсером картини і зіграв у фільмі самого себе. Але головний герой картини - батальйон «Донбас».У фільмі йдеться також про загиблих в Іловайську реальних героїв – «Шульца», «Скіфа», «Франка», «Самольота», «Карата» та інших бійців.Крім Тараса Костанчука, в стрічці знімалися близько 50 добровольців батальйону «Донбас», які вийшли живими з Іловайського котла.

У серпні 2014 року українські військові, переважно добровольчі батальйони, увійшли в невелике місто Іловайськ, стратегічне для визвольної операції,і взяли під контроль частину міста, однак після заходу значної частини регулярних російських військ українські захисники опинилися в оточенні. Тарас Костанчук, командир штурмової групи батальйону «Донбас» із позивним «Бішут» і його товариш «Квентін» (позивний змінено), отримали поранення і не можуть відступати з рештою батальйону. Змушені переховуватись, вони забігають до квартири 90-річної Петрівни. Хто може їх здати «кадирівцям» чи місцевим терористам? Що робити з кулею, яка застрягла в черепі у Бішута? Хто допоможе прорватися до своїх?

Воєнна драма режисера Івана Тимченка - це історія про війну і мир, військових і цивільних, захисників України і російську агресію.

Відбудеться зустріч з продюсером фільму Тарасом Костанчуком, режисером Іваном Тимченко, сценаристом Михайлом Бринихом, продюсеркою Світланою Соловйовою, виконавцями ролей Анастасією Ренард, Сергієм Дзяликом, бійцем батальйону «Донбас»- учасником зйомок.


О 18:30 – допрем’єрний показ стрічки про Василя Стуса «Заборонений».

Напередодні Днів пам’яті про Василя Стуса з’явився біографічний фільм «Заборонений», робота над яким тривала упродовж двох років. Це реальна розповідь про нескореного поета, історія кохання і зради, людської гідності та підлості. Глядач дізнається про останні роки життя митця, його боротьбу з системою, спроби опублікувати власну останню збірку віршів, яку поет намагався передати з тюрми на волю. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Кінотеатр «Родина» організовує презентацію повнометражного художнього фільму «Заборонений» та зустріч із його творцями: авторами сценарію - Сергієм Дзюбою та Артемом Кірсановим, режисером-постановником Романом Бровком, виконавцем головної ролі - Дмитром Ярошенком, продюсером Артемом Денисовим.

Проект кінострічки з робочою назвою «Птах душі» став одним із переможців Х конкурсного відбору Держкіно. Довгоочікуваний фільм вийде в кінопрокат країни з 5 вересня 2019 року.

Вiнниця.info

Теги: кіно кінотеатр кінотеатр Родина 
Матеріали по темі