Політика

Депутат Вінницької облради: нам потрібні дебати, аби розуміти, в чиї руки ми віддаємо майбутнє України

4 квітня 2019, 09:52

На минулих вихідних пройшли вибори Президента України. Станом на 4 квітня підраховані 100% голосів по Україні, видно і результати голосування вінничан. До другого туру вийшли діючий Президент Петро Порошенко та шоумен Володимир Зеленський. Якщо політичний курс Петра Олексійовича відомий всім, то з чим виходить до другого туру пан Зеленський - невідомо. Після першого туру з підтримкою в 30% він виглядає фаворитом в боротьбі за голоси людей. Всі експерти кажуть, що таке голосування українців - це протест проти старих політиків та діючої влади.

На думку депутата Вінницької обласної ради Геннадія Мазура українцям для того, щоб зробити вибір необхідні дебати та прийняти рішення, за яким вектором через два місяці буде рухатись країна.

Дебати необхідні, бо так хочуть люди

«Хоча переможці першого туру президентських виборів Петро Порошенко та Володимир Зеленський не прийшли на попередні теледебати, вони не мають права не зробити це зараз, хоча б через те, що цього вимагає суспільство. Люди хочуть знати, яка програма в кандидатів, їх команди, які кроки вони будуть робити на посту Президента. В нас іде війна. Ми не можемо голосувати за якісь примарні речі», - каже Геннадій Мазур.

Офіційні теледебати - це загальна світова практика та тест на демократичну зрілість суспільства.

«Ми можемо це взяти з практики інших країн, в тому числі США, де проводиться не один тур, а ціла серія. Вони регламентовані і присвячені різним темам. Наприклад, питанням внутрішньої, зовнішньої політики, економічним проблемам. Це сприяє кращій поінформованості виборців. Вони бачать, наскільки їх кандидати можуть реально тримати удар, наскільки вони поінформовані, наскільки вони аргументовано доносять свою точку зору. А в українських умовах це, безумовно, необхідно», - вважає депутат.

При цьому на дебатах потрібно порушувати конкретні питання, які показали б, чи готовий той чи інший кандидат до президентського крісла і чи розуміє він, із чим йому доведеться зіштовхнутись його роботі.

«Ці питання повинні належати до конституційних повноважень Президента, виходити з того, що Президент повинен робити. Президент не повинен обіцяти підвищення зарплат, пенсій, зниження комунальних тарифів, будівництво шкіл, ремонт доріг. Це не є компетенцією Президента. Основні питання – це зовнішня політика і політика безпеки. І він може впливати на економічну політику, зокрема, ініціюючи через законопроекти», - пояснює Геннадій Мазур.

Можливо українці часто розчаровуються в своєму виборі, бо прямих теледебатів в Україні не було з 2004-го року.

«Ми вже два рази обирали Президента без дебатів. Одного разу прийшов Янукович, а потім Порошенко - якого всі критикують. Тоді вони відмовились від дебатів. А тепер, що? Зеленський намагається від них відвернутись. Ми повинні бачити реальних людей в реальних умовах політичної боротьби, а не заочні обвинувачення та образи, бо це просто неповага до людей.

Дуже важливо, щоб дебати проходили на нейтральному майданчику, щоб там були незалежні експерти та не заангажовані журналісти», - відмічає депутат Вінницької облради.

5ca5aad1adf41.jpg

Матеріали по темі