Політика

Депутат Ямпільської міськради задекларував майже півмільйона доларів готівки, яка в Придністров’ї. НАЗК заявляє про ознаки злочину

10 листопада 2021, 15:23

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки злочину – декларування недостовірної інформації депутатом Ямпільської міської ради Могилів-Подільського району Вінницької області. Про це повідомляє НАЗК.

«Так, депутат задекларував кошти у розмірі 4,9 млн доларів США готівкою. Проте у поясненнях він зазначив, що через механічну помилку вказав неправильну суму, а справжня – 490 тис. доларів США.

Депутат пояснив, що ця готівка – заощадження його батька, які він успадкував, а також повідомив, що фактично ці кошти знаходяться на території Республіки Молдова в Придністров’ї (м. Рибніца). При цьому жодних підтвердних документів декларант не надав. Також відомості про отриману спадщину відсутні у Спадковому реєстрі.

Під час перевірки НАЗК встановило, що у депутата відсутні законні доходи для накопичення ним 490 тис. доларів США. Сукупний дохід депутата і його дружини за весь період роботи (з 1998 по 2020 рік) становить лише 1,5 млн гривень (144 тис. доларів США)», - зазначено в повідомленні.

Інформацію про виявлені ознаки злочину (за ст. 366-2 Кримінального кодексу України – декларування недостовірної інформації) НАЗК направить до Національної поліції України.

Депутат Ямпільської міської ради який ймовірно подав недостовірну деклараціюМиронишин Сергій Миколайович (УГС).

В НАЗК зазначають, що під час перевірки декларації перевіряється походження задекларованих коштів, у тому числі готівкових, та з’ясовує чи були в особи можливості набути таке майно із законних джерел.

Які ще порушення виявлено у декларації?

Декларант зазначив відомості про наявні у нього корпоративні права у підприємстві з розміром внеску 20 млн гривень. За результатами перевірки НАЗК не встановило у депутата законних доходів, які би дозволи йому внести до статутного капіталу кошти у розмірі 20 млн гривень.

Також за результатами перевірки декларації депутата НАЗК виявило ознаки порушення вимог щодо одержання подарунків. Так, депутат отримав у подарунок два житлові будинки від осіб, які не є його близькими особами. Як пояснив депутат, він із дарувальниками цих будинків перебуває у дружніх, сусідських стосунках.

Враховуючи вартість двох будинків (загалом 89 тис. грн), а також те, що такі подарунки не відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, у діях депутата вбачаються ознаки правопорушення за ст. 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото - ілюстративна

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: декларація депутат Ямпільської міської ради 
Матеріали по темі