Суспільство

Депутати Вінниччини просять Раду переглянути «закон Савченко»

22 вересня 2016, 16:48

 22 вересня депутати Вінницької облради під час чергової сесії проголосували за звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін до Кримінального кодексу в порядок зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання осіб, які скоїли особливо тяжкі злочини проти життя і здоров’я громадян. Тобто, обранці вимагають переглянути так званий «закон Савченко», через який на вже вийшли сотні рецидивістів.

«Відповідно до Кримінального кодексу України - особливо тяжким злочином є злочин, за який передбачене основне покарання у вигляді штрафу в розмірі понад двадцять п'ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

До Вінницької обласної Ради надходять численні звернення громадян - жителів Вінницької області, щодо наслідків дії закону № 838-УІІІ від 26.11.2015 р. (Закон Надії Савченко) «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання».

Вивчивши на постійних комісіях практику перерахування судами строку покарання у строк ув’язнення, депутати обласної Ради прийшли до висновку, що дія даного закону призводить до передчасного виходу з місць позбавлення волі злочинців, які вчинили особливо тяжкі злочини проти життя та здоров’я особи. Це в подальшому може призвести до погіршення криміногенної ситуації як в нашій області, так і в Україні вцілому.

Виходячи з вищевикладеного, з метою зняття соціальної напруги та керуючись чинним законодавством, Вінницька обласна Рада звертається до Верховної Ради України з проханням розробити та внести зміни до Кримінального кодексу України, вилучивши з під дії змін, внесених «Законом Савченко», таку категорію злочинів, як особливо тяжкі проти життя та здоров’я особи», - йдеться в зверненні.

Нагадаємо, що під час сесії т.в.о. начальника ГУ НП Вінниччини Юрій Педос зауважив, що за два роки в регіоні на волю вийдуть 2,5 тисячі осіб, яким перерахують термін відбування покарань по «закону Савченко».

Вінниця.info

 

Теги: депутати 
Матеріали по темі