Місто

Депутати Вінницької міськради звернулись до інших мерій з проханням підтримати автокефалію Української Церкви і не допустити впливу «руського міра»

30 листопада 2018, 11:36

 30 листопада на сесії Вінницької міської ради депутати підготували звернення до міських рад обласних центрів та міст обласного значення щодо рішення синоду Вселенського Патріархату про ухвалення тексту Томосу про автокефалію православній церкві в Україні. Вони просять колег не піддаватись на провокації «руського міра» та не допускати насильницьких дій щодо захоплення храмів, інших культових споруд у своїх громадах. .

«29 листопада у Стамбулі синод Вселенського Патріархату ухвалив текст Томосу про надання автокефалії українській православній церкві. Це історичне рішення відкрило шлях для об’єднавчого православного собору та створення Автокефалії Української Православної церкви…

Православне християнство на українських землях сповідують вже 1030 років з часу Хрещення Київської Русі, отриманого від Константинопольської Матері-Церкви. Тож довгоочікуваний Томос відновить історичну справедливість та сприятиме ствердженню незалежної української церкви!

Упродовж усього XX століття Україна прагнула повернути автокефальний статус Київської митрополії, яка сім століть відносилася до складу Вселенського Патріархату, а з 1686 року з грубим порушенням канонів, фактично по-рейдерськи, була приєднана до Московського патріархату. 

Україна – це канонічна територія Вселенського Патріархату. І церкву у нашій державі не повинні використовувати в кремлівських кабінетах з метою насадження «руського міру». Канонічна православна церква, незалежна від держави-агресора, - Російської Федерації, - важливий фактор незалежності та суверенності нашої держави. Разом з тим, ми розуміємо, що Україна є багатоконфесійною країною, тому досягнення релігійної злагоди та миру – це важливе завдання та велика цінність. Не виключено, що на тлі цих знакових подій для українського православ’я деструктивні сили спробують цим скористатися задля дестабілізації ситуації на користь «руського міру». Важливо не піддаватись на провокації та не допускати насильницьких дій щодо захоплення храмів, інших культових споруд. Справжня християнська ідеологія суперечить жодним проявам агресії та насильства. Очевидно, що влада не повинна втручатися у внутрішні церковні справи, але забезпечити спокій та порядок у своїх громадах – це її прямий обов’язок.

Помісна церква – це потужний об’єднавчий фактор для країни у духовному вимірі. Тож, як представники своїх територіальних громад, маємо врахувати доленосне рішення синоду Вселенського Патріархату про схвалення тексту Томосу про автокефалію для Української Православної церкви. І дослухатись до рішення, яке буде прийнято в грудні на об’єднавчому православному соборі. Ми щиро сподіваємось, що в незалежній Україні в найкоротші терміни буде своя незалежна церква, що зміцнить релігійну свободу та міжконфесійний мир!», - зазначено в зверненні, яке зачитава депутат В. Малінін.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква звернення 
Матеріали по темі