Суспільство

Депутати Вінницької облради проситимуть Коровія збільшити до 25 млн. гривень фонд конкурсу проектів розвитку громад

9 березня 2017, 10:31

 Двоє депутатів Вінницької обласної Ради Лариса Білозір (БПП) та Олександр Крученюк (БПП) підготували запит на ім’я голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія з пропозицією збільшити фінансування фонду чотирнадцятого обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад з 15 до 25 млн. гривень.

Документ опубліковано на сайті обласної ради. Проект планують затвердити на сесії.

«Депутатський запит депутатів обласної Ради 7 скликання Білозір Л.М., Крученюка О.В. про збільшення фінансування фонду чотирнадцятого обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

11 січня 2017 року оголошено чотирнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад (далі - Конкурс), на реалізацію якого з обласного бюджету передбачено виділити 15 млн. грн. При цьому визначені джерела формування фонду Конкурсу в сумі 7,5 млн.грн за рахунок загального фонду обласного бюджету та 7,5 млн.грн за рахунок фонду охорони навколишнього природного середовища спеціального фонду обласного бюджету, сформованого за рахунок надходження екологічного податку.

В 2017 році на Конкурс подано 750 проектів - це рекордна кількість, яка надійшла на розгляд за всі роки існування обласного конкурсу. Зацікавленість територіальних громад брати участь в Конкурсі щорічно зростає. Так, в минулому році із 710 зареєстрованих проектів - переможцями стали 217, що на 75 проектів-переможців або в 1,5 рази більше відповідно ніж в 2015 році. Цей факт також показує високий рівень довіри територіальних громад до Конкурсу, метою якого є покращення якості життя мешканців територіальних громад і можливість залучити додаткові кошти для досягнення поставлених стратегічних цілей регіонального розвитку Вінницької області.

Конкурс довів спроможність виділяти найбільш актуальні проблеми в житті територіальних громад, визначати шляхи залучення додаткових ресурсів, необхідних для їх розв'язання. Зараз можна з упевненістю сказати, що органи місцевого самоврядування успішно справилися з цим завданням.

Проекти, подані на чотирнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад, відповідають основним напрямам, визначеним положенням про Конкурс: підтримка людей з обмеженими фізичними можливостями - 5% від поданих проектів; збереження історико-культурної спадщини - 7% проектів; розвиток спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів - 21% проектів; заходи екологічного спрямування, які підготовлені відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року №1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» - 7% проектів, заходи щодо енерго- та ресурсозбереження в закладах системи охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту - 60% проектів. Аналіз свідчить, що більшість поданих проектів спрямовані на підтримку заходів з енергозбереження та підтверджує, наскільки гостро в громадах стоїть це питання.

Враховуючи значну зацікавленість територіальних громад області щодо участі в Конкурсі, вносимо пропозицію щодо збільшення фінансування фонду чотирнадцятого обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад з 15 до 25 млн. гривень. Це сприятиме збільшенню кількості реалізованих проектів, грантової активності громад та залучених коштів, забезпечить фінансування важливих соціальних, культурних, освітніх та туристичних об’єктів на території Вінницької області», - зазначено в зверненні.

Нагадаємо, в січні на Вінниччині стартував чотирнадцятий конкурс проектів розвитку територіальних громад, фонд конкурсу становить 15 мільйонів гривень.

В 2016 році між громадами розподіли 13,6 млн. гривень призового фонду.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: облрада депутати 
Матеріали по темі