Політика

Депутати Вінницької обласної ради проголосували за звернення до Зеленського щодо «формули Штайнмаєра»

18 жовтня 2019, 10:31

18 жовтня під час позачергової сесії Вінницької обласної ради депутати проголосували за звернення до президента України що до так званої «формули Штайнмаєра». У залі засідань не підтримали «сценарій», який передбачає введення особливого статусу Донбасу. «За» звернення до глави держави проголосували 46 осіб.

Текст звернення депутатів Вінницької обласної ради до президента України Володимира Зеленського щодо недопущення реалізації так званої «формули Штайнмаєра», якою, відповідно до «Мінських угод», вводиться особливий статус Донбасу:

«Вінницька обласна Рада виступає категорично проти плану Президента України Володимира Зеленського реалізувати так звану формулу Штайнмаєра, за якою, відповідно до «Мінських угод», запроваджується особливий статус Донбасу. Вважаємо це відвертою капітуляцією, бо за Законом України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей»:

1. Московським окупантам та їхнім пособникам-терористам гарантується амністія (ст. 3);

2. Узаконюється режим «сприяння» для російської мови і знищення української мови (ст. 4);

3. Надається імунітет депутатам, «обраним» під контролем терористів (ч. 2 ст. 5);

4. Терористи призначатимуть керівників органів прокуратури і судів, а самі стануть «народною міліцією», підпорядкованою виключно місцевій владі, яку, дуже ймовірно, буде обрано з колишніх ватажків загонів бойовиків (ч. З ст. 5, ст. 9);

5. Україна має забезпечити прямі зовнішні відносини окремих районів Донбасу з регіонами Росії, чим, по суті, визнається сам факт відсутності реального кордону з РФ (ст. 8);

6. У Державному бюджеті України щороку передбачаються захищені видатки на державну підтримку соціально-економічного розвитку ОРДЛО, обсяг яких не може змінюватися при здійсненні скорочення затверджених бюджетних призначень.

Введення в дію закону про особливий статус Донбасу - це однозначний сигнал усім антиукраїнським силам в інших областях, що зброєю можна домогтися для себе «особливого статусу» і диктувати Україні свою волю. Це однозначний сигнал світові, що про долю України треба говорити з Москвою, а не з Києвом. Іде прямий шлях до остаточної дезінтеграції України, це продовження війни на покоління й покоління з метою знищення нашої держави. Враховуючи викладене, Вінницька обласна Рада вимагає від Президента України:

1. За жодних умов не допустити надання «особливого статусу» окупованим територіям ні за т. зв. формулою Штайнмаєра, ні шляхом внесення змін до законодавства України.

2. Притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Українську державу, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь у бойових діях проти українських підрозділів та вчиняв інші злочини.

3. Проводити вибори до органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях лише після повної деокупації, завершення адміністративно-територіальної реформи та повної перепаспортизації всього населення, здійсненої шляхом перевірки кожної особи на наявність громадянства інших держав, на співпрацю з окупаційним московським режимом, на лояльність до України та відповідність статусу громадянина України.

4. Запровадити реальний, а не «фейковий», як у грудні 2018 року, воєнний стан у прифронтових територіях і повну економічну, енергетичну, ресурсну та транспортну блокаду тимчасово окупованих територій, яку тримати до повної деокупації цих територій.

5. Розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з РФ та не відновлювати їх до повної деокупації Московією всіх українських територій.

6. Домогтися реальних кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку та недоторканність кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї.

7. У класти двосторонні угоди зі США та Великою Британією про повномасштабну військову допомогу Україні, а також щодо надання летального озброєння та довгострокової військово-технічної допомоги».

Раніше ми писали, що Вінницька облрада розпочала сесію з одним питанням і розпустила фракцію «Самопоміч».

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінницька облрада Анатолій Олійник новини Вінниці сесія обласної ради формула Штайнмаєра 
Матеріали по темі