Суспільство

Депутати Вінницької облради на сесії мають списати корову

3 грудня 2020, 18:33

На засіданні постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури Вінницької облради 3 грудня обговорювали списання корови. Відповідний проект рішення Про списання майна «Обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку» підготували до сесії обласної ради.

З’ясувалось, що будь яке майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області, первісна вартість якого перевищує 10 тисяч гривень, може списуватись лише за погодженням депутатів на сесії. Тварина загинула, але вона була на балансі комунальної установи.

Положення про порядок списання майна затверджено було в грудні 2012 року, яким передбачені єдині вимоги до порядку списання майна обласної ради. Списанню підлягає майно:

  • непридатне для подальшого використання (фізично зношене);
  • морально застаріле;
  • виявлене в результаті інвентаризації як недостача (здійснюється після відшкодування його вартості, крім випадків, коли здійснити таке відшкодування неможливо);
  • пошкоджене внаслідок аварій чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є неможливим або економічно недоцільним і воно не може бути реалізоване).

Дозвіл на списання майна надається в такому порядку:

  • первісною (відновлювальною) вартістю за одиницю (комплект) в розмірі до 2500 гривень - з дозволу керівника суб’єкта господарювання, на балансі якого перебуває майно;
  • первісною (відновлювальною) вартістю за одиницю (комплект) в розмірі від 2500 гривень до 10000 гривень - за наказом начальника управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області;
  • первісною (відновлювальною) вартістю за одиницю (комплект) в розмірі понад 10000 гривень - за рішенням сесії обласної Ради чи розпорядженням голови обласної Ради.

Щоб депутати Вінницької облради на комісіях і сесіях не займались списанням корів овець і кіз, управління комунальної власності розробляє нове Положення, яким пропонують підняти вартісний «ліміт» майна до 50 тис гривень. Адже попередній документ, яким керується облрада був розроблений у відповідності до Постанови Кабміну ще від 8 листопада 2007 року № 1482.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info
Теги: корова облрада сесія 
Матеріали по темі