Економіка

Депутати Вінницької облради ухвалили рішення щодо зниження тарифів на тепло та гарячу воду

25 вересня 2020, 11:37

24 вересня під час сесії Вінницької обласної ради під головуванням Анатолія Олійника депутати розглянули й затвердили два питання, що стосуються тарифів на теплову енергію та постачання гарячої води для населення, бюджетних установ та організацій, госпрозрахункових споживачів та релігійних організацій комунальним підприємством «Вінницяоблтеплоенерго», а також його дочірнім підприємством «Альтернативна теплова енергія». Згідно з ухваленим рішенням, тарифи на тепло та гарячу воду знизять.

Про це повідомляють на сайті Вінницької обласної ради.

Як йдеться в повідомленні, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 (зі змінами), 29 травня 2020 року, КП «Вінницяоблтеплоенерго», подало до обласної Ради заяву та розрахунки тарифів на теплову енергію із проханням встановити тарифи на період з 1 жовтня 2020 р. по 30 вересня 2021 року із врахуванням вартості газу на рівні квітня 2020, згідно з чинними на момент подачі документів вимогами щодо формування тарифів на теплову енергію.

«Зазначені тарифи були нижчими від діючих тарифів на теплову енергію від 0,5% для бюджетних споживачів до 9,9% для населення без центральних теплових пунктів. У грошовому еквіваленті зменшення складало близько 10 грн/Гкал для бюджетних споживачів та 208 грн/Гкал для населення без централізованого теплопостачання», – йдеться в інформації «Вінницяоблтеплоенерго».

Під час розгляду матеріалів та враховуючи запропоновані облдержадміністрацією та постійною комісією обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм напрямів оптимізації витрат, витрати на теплову енергію були знижені на 5 млн 977 тис. грн за рахунок:

1. Врахування економії, яку отримає підприємство від встановлення та введення в експлуатацію фотоелектричної станції (встановлення якої запланували закінчити в ІІІ кварталі 2020 р.). Економія – 2 млн 152 тис. грн.

2. Оптимізації фонду заробітної плати за рахунок зниження його преміальної частини, що дозволило скоротити витрати ще на 3 млн 385 тис. грн.

3. Зменшення витрат на спецодяг у загальновиробничих витратах на 440 тис. грн.

В результаті цих заходів тариф на теплову енергію депутати прийняли рішення скоротити ще на 76 грн за 1 Гкал, тобто від діючого тарифу зниження становить від 4,57% для бюджетних споживачів до 13,5% для населення без централізованого теплопостачання. У грошах зниження від чинних тарифів становить майже 90 грн/Гкал для бюджетних споживачів до 284 грн/Гкал – для населення без централізованого теплопостачання.

Також, за інформацією комунального підприємства «Вінницяоблтеплоенерго», для населення м. Гайсина зниження склало 883,01 грн/Гкал, або 42%; для населення м. Бар – 797 грн/Гкал, або 38%; для населення м. Хмільник зниження – 608 грн/Гкал, або 29%.

Нагадаємо, раніше у Вінницькій ОДА надали рекомендації з приводу зниження тарифів на опалення та гарячу воду. Тоді голова облдержадміністрації зазначив, що остаточне рішення мають ухвалити депутати обласної ради.

Також на останній сесії обласної ради 7-го скликання депутати ухвалили рішення щодо виплат членам сімей загиблих військових.

Як відбувалася сесія, дивіться у нашому фоторепортажі.

Вінниця.info, фото – з сайту облради

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: облрада тарифи на опалення та гарячу воду Вінницяоблтеплоенерго 
Матеріали по темі