Політика

Депутати визначились, як виглядатиме бюлетень на місцевих виборах в жовтні

3 липня 2020, 10:46

2-го липня в профільному комітеті Верховної Ради затвердили нову форму виборчого бюлетеня для місцевих виборів, які мають відбутися наприкінці жовтня. Відтепер система виборів буде за відкритими списками – виборці зможуть обрати не лише партію, але й конкретного кандидата від того чи іншого об’єднання.

Як повідомила в своєму дописі народний депутат Лариса Білозір, на голосування в комітеті депутати винесли два варіанти бюлетеня. Зрештою, обрали варіант, де в лівій частині розміщено перелік партій.В правій – прізвища кандидатів, які балотуються по округу від партії.


За повідомленням народного депутата Ірини Борзової, в комітеті також погодили зниження бар’єру для участі кандидатів у рейтингуванні.

«Також комітет погодив зниження бар’єру для участі кандидатів в рейтингуванні з 25% до 5%. Мій колега по фракції Дмитро Гурін роз’яснив, як це працює.

«Наприклад, партія на виборах в Київраду поставила на перше місце по округу (права частина бюлетеня) кандидата Миколу, який вирішив нічого під час передвиборчої не робити і за нього особисто проголосували 50 виборців.

А от кандидатку Олену поставили на 5 місце, але вона провела суперуспішну кампанію і зібрала за себе 1000 голосів – але це тільки 20% від ціни мандату, до 25% вона не дотягнула (1250 голосів).

При бар’єрі 25% Олена не приймає участь в рейтингуванні (бо набрала 20%) – і в раду заходить Микола, який нічого не робив і зібрав 50 голосів, проте кум його поставив на перше місце в окружному списку.

При бар’єрі 5% – який сьогодні підтримав комітет – депутаткою стане Олена, яка провела ефективну виборчу кампанію і зібрала 1000 голосів!

В Європі таких кандидатів – які виграють вибори всупереч волі партії – кожен п’ятий.

Тобто, виграють і активні кандидати, і партія, яка отримує частину кандидатів з дуже високою легітимністю і, головне, виборці, які зможуть реально впливати на склад своїх місцевих рад», - пояснив Дмитро», – йдеться в дописі Ірини Борзової.

Вінниця.info, фото на головну – ілюстративне, зображення бюлетенів – з фейсбук-сторінки Лариси Білозір

Теги: місцеві вибори бюлетені депутати 
Матеріали по темі