Місто

«Дерево свободи» замість погруддя Шевченку. Міськраду просять дозволу на встановлення оригінального пам’ятника. Фото

18 жовтня 2017, 16:00

18 жовтня у Вінниці презентували проект пам’ятника Небесній Сотні, який пропонують встановити на однойменній площі. Зараз там розташовується погруддя Тарасу Шевченку. Монумент буде у вигляді вишні, що стоїть на карті України.

«В основі композиції – вишня, виготовлена з бронзи. На гілочках є квіточки. Вони символізують народження нових воїнів світу, які будуть захищати Україну її цінності. А квіточки, які впали на штирі, це душі загиблих людей, Небесної Сотні. Їх офіційно 107. На кожній квіточці буде ім’я і прізвище Героя. Наше бажання – розташувати цей пам’ятник на майдані Небесної Сотні у Вінниці», - говорить скульптор Борис Данилюк.

Композицію місту передадуть безкоштовно, лише просять допомогти з фінансуванням деяких робіт. Голова благодійного фонду «Пам’яті Небесної Сотні» Андрій Павленко наголошує, що логічно було б встановити бронзову вишню на площі, яка має таку ж назву. Саме тому міському олові Вінниці передадуть листа з проханням підтримати таку ініціативу.

«…Звертаємось до Вас та депутатів міської ради Вінниці щодо виконання указу Президента України «Про вшанування подвигів учасників Революції Гідності та увіковічення Героїв Небесної Сотні»… Просимо дозволити встановити монумент Героям Небесної Сотні у вашому місті на площі Героїв Небесної Сотні. А також профінансувати… частину будівельно-монтажних і вантажних робіт з облаштування території і встановлення пам’ятного знаку», - зачитав листа Андрій Павленко.

Андрій Павленко

Аналогічне звернення подав і голова благодійного фонду «Подільська громада» Андрій Дручинський. Під текстом свої підписи залишили 20 громадських організацій.

На презентації була присутня і мама загиблого в Революції Гідності Максима Шимка. Зоя Кузьменко зазначила, що батьки полеглих Героїв можуть прийняти і якесь інше місце, головне, щоб композиція не поєднувалася ні з якими обелісками.

«Якщо міська рада не погодиться на цей варіант, розглянемо й інший… Але вінничани мають задуматися… З цієї площі навколішки прощалися з моїм сином, Максимом, тому краще, щоб пам’ятник був саме там», - переконана пані Зоя.

Бронзова вишня разом з постаментом матиме висоту близько 6 метрів, квіти – по 14 сантиметрів. Між прозорими штирями будуть хмаринки із викарбуваними словами Тараса Шевченка, які допомагали захисникам у нерівній боротьбі: «Борітеся – поборете». Якщо протягом місяця мерія і громада «дасть добро», то відкриють «Дерево свободи» до четвертої річниці Революції – в лютому. 

Зоя Кузьменко

Борис Данилюк

Андрій Дручинський

Скульптор створив вишню з глини

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: памятник 
Матеріали по темі