Економіка

Держава буде платити фермерам і агровиробникам, які вирощують картоплю. Затвердили порядок використання коштів

27 вересня 2021, 11:54

Постановою Кабміну від 22 вересня затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробників картоплі.

«Бюджетні кошти спрямовуються з метою державної підтримки виробників, які займаються сільськогосподарською діяльністю, в тому числі вирощуванням картоплі, для стимулювання збільшення площ посадки картоплі, обсягів виробництва, нарощування потужностей із її зберігання та переробки», - зазначено в Постанові.

Отримувачами бюджетних коштів є юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, основною діяльністю яких є вирощування картоплі та/або виробництво продуктів переробки власно вирощеної картоплі, які:

  • не мають відкритих проваджень у справі про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
  • не мають на 1 число місяця, в якому приймається рішення про включення до реєстру сільськогосподарських товаровиробників, яким нараховано бюджетні кошти для надання компенсації нового будівництва об’єктів, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Кошти з державного бюджету спрямовуються на поточний рік для компенсації до 50% вартості (без урахування податку на додану вартість) нового будівництва холодильників для зберігання власно вирощеної картоплі (картоплесховищ), цехів первинної переробки власно вирощеної картоплі, побудованих і прийнятих в експлуатацію (компенсація нового будівництва об’єктів).

Компенсації нового будівництва об’єктів підлягає вартість об’єктів, введених в експлуатацію з 1 листопада попереднього року по 31 жовтня поточного року.

Сума державної підтримки, що надається протягом одного бюджетного періоду сільськогосподарському товаровиробнику не може перевищувати більш як 10 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Нагадаємо, на Вінниччині підбили підсумки врожаю овочів з «борщового набору». Як зауважують місцеві фермери, цього сезону врожай картоплі гарний.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вирощування картоплі державна підтримка 
Матеріали по темі