Політика

Держава має бути партнером, а не стресом для громадян і бізнесу

23 вересня 2019, 17:26

Який має бути діалог між владою та бізнесом, а також першочергові законодавчі ініціативи для нової Верховної Ради в питаннях економічної політики обговорили учасники форуму "Порядок денний нового парламенту: діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади", який відбувся з ініціативи Національної бізнес-коаліції, Української ради бізнесу та інших бізнесових структур за участю народних депутатів України від політичної партії "Слуга народу".

На знімку (зліва направо): виконавчий директор "ТІ Україна" Андрій Боровик, голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Верховної Ради України Дмитро Наталуха,радник Президента України Олег Устенко,президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе.

Представники бізнес-спільноти під час форуму презентували ТОП–10 пріоритетів для бізнесу. Це ухвалення нових Податкового та Митного кодексів, законів про податок на виведений капітал, зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці, збереження спрощеної системи оподаткування, реформа контролюючих органів та інституційна реформа судової системи, запровадження безпаперових технологій, зміни трудового законодавства, демонополізація ринків тепло– та енергопостачання, детінізація ринку аграрної продукції і оренди землі, контроль ланцюжка постачання ризикових категорій товарів, стимулювання покупця отримувати фіскальний чек тощо. Від парламенту очікують на швидке вдосконалення законодавства, проте щоб закони приймалися після публічного обговорення та із урахуванням слушних пропозицій та зауважень.

"Держава повинна перестати бути стресом для її громадян, а має стати партнером, – наголосив голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха. – Психічно здорова людина не може витримати те, що комунікація з будь яким державним органом перетворюється на стрес, – зауважив парламентарій. – Звідси і збільшення еміграції. Щоб держава стала партнером для своїх громадян – це має стати завданням нового парламенту". Голова комітету розповів представникам бізнес–спільноти, що хоча нові парламент і уряд працюють лише близько місяця, відбулися зустрічі, консультації, круглі столи з представниками бізнес-спільноти на різні теми. За словами Д. Наталухи, великі сподівання на судову реформу, що вона запрацює шаленими темпами, особливо після скасування депутатської недоторканності. "Має бути новий доступ бізнесу до влади. Бізнес має отримати доступ до нових ринків капіталу, – вважає голова комітету. – Десять пріоритетів – так, це потрібно робити, але питання у ризиках і наслідках. Потрібно знайти оптимальну модель і механізми".

Дмитро Наталуха нагадав, що Верховна Рада уже прийняла законопроект № 1068 про стандартизацію, що дасть змогу торгувати з країнами ЄС, не будучи членами ЄС, потрібно ухвалити закони про перезапуск експертно–кредитного агентства, мікрокредитування, нові ринки капіталу, про концесію, про оренду державного комунального майна, скасувати перелік об'єктів, які не підлягають приватизації. Однак у парламенті був провалений законопроект № 1075, який передбачав скасування багатьох законодавчих актів ще з радянських часів, зокрема, Трудового кодексу, законопроект № 1079 про скасування пайового внеску. Наразі триває пошук компромісів щодо даних законопроектів.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, представник Економічної експертної платформи Олег Гетьман.

Навесні стартує мала податкова реформа – заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. За його словами, вона передбачатиме, зокрема, реформування податку на доходи фізичних осіб, податкову амністію капіталу, нульове декларування – добровільний захід, спрямований на виведення тіньових доходів громадян, розширення обсягу податкової знижки, а приблизно через два роки має розпочатися посімейне декларування доходів домогосподарств. Д. Гетманцев вважає, що запровадження податку на виведений капітал потребує широкого обговорення з бізнес–спільнотою та МВФ. Ще одним важливим елементом податкової реформи, за словами голови комітету, має стати уніфікація законодавства в частині сплати ПДВ, спрощення адміністрування податків відповідно до директив ЄС, зокрема, оподаткування нерухомості, землі. "До нового року плануємо сконцентруватися над роботою з адміністрування податків, привести до певного ладу, запровадивши адміністративні процедури на користь платників податків, не лише передбачивши відповідальність лише за ухилення від сплати податків, а й зробивши державу відповідальною за нарахування податків – держава платитиме штрафи за ненарахування податків", – сказав Данило Гетманцев. Окрім того, за його словами, парламент працює над удосконаленням законодавства щодо митниці, новими редакціями законів про ринок фінансових послуг, про страхування, лізінг – це завдання до липня наступного року.

Матеріал надано парламентським часописом «Голос України».

Теги: Реформа податки бізнес Верховна Рада 
Матеріали по темі