Економіка

«Держава має стати єдиним покупцем чорноземів» - Аграрії Вінниччини обговорили, чим небезпечна земельна реформа

12 вересня 2019, 16:29

12 вересня власники та керівники сільгосппідприємств Вінниччини зібралися разом, щоб обговорити болюче питання продажу землі. Аграрії вважають, що сьогодні ринок землі може існувати лише за кількох умов: якщо родючі чорноземи не продаватимуть іноземцям, а парламентарі напрацюють механізм перехідного етапу в напрямку єдиного покупця – держави.

«Ідея вникла не спонтанно. Мабуть, кожен з вас думав, що ми повинні щось робити. Це нас об’єднує. Ринок землі хочуть запустити, але ми до цього не готові. Нещодавно збиралися кілька десятків фермерів Вінниччини. Писали листи, збирали підписи, але – це не сила. На має бути більше.

Наш ключовий заклик – ні, продажу землі іноземцям! Думаю, більшість виступає за це. Мета нашої зустрічі – отримати максимальну кількість інформації, щоб спланувати свої дії», - відкрив засідання Сергій Лановик, який координує аграріїв Вінниччини.

«Земля – це головна цінність держави, до якої добираються руки.

Кількість населення збільшується, а земельні ресурси зменшуються. Їсти хочеться кожен день. Зараз іде війна за ресурси, а земля – це продовольчий ресурс. Не потрібно буде жодних воєн, варто тільки скупити в українців усі землі. Тоді за що воюють наші хлопці? Я впевнений, якщо відбудеться земельна реформа, то революція неминуча», - сказав у виступі голова «Аграрного союзу України» Геннадій Новіков.

За його переконаннями, держава Україна немає права втрачати свої землі, оскільки це призведе до плачевних наслідків.

«У Канаді 90% державної землі, в Чехії – 91%, у Швейцарії – 82%, в Англії – 100%. Розвинуті країни нарощують державний земельний фонд. А у нас 25% державної землі. Нам докупляти треба, а не продавати землю», - наголошує фахівець.

Голова бюджетної комісії, депутат Вінницької обласної ради Ганнадій Мазур зазнає, що ринок землі – неминучий, але він має бути грамотним: із перехідним періодом. Влада повинна дослухатися до думки аграріїв. Депутат готовий направити чергове звернення до президента.

«Моя позиція та багатьох депутатів обласної ради. З 2015 року ми щороку направляємо звернення до президента щодо продовження мораторію на запуск ринку землі. Давайте загадаємо ситуацію у 2015-му році. Скільки долар вартував тоді і сьогодні? Яка пройшла інфляція, яка девальвація? І скільки влили рефінансування з НБУ у приватні банки та вивели в офшори. Скільки сьогодні коштує гривня, і скільки вона буде коштувати через рік? У середніх землевласників практично не буде можливості конкурувати з потужними агрохолдингами!

Сьогодні має бути конкретна резолюція. Я як депутат обласної ради готовий сьогодні через бюджетну комісію провести звернення і включити його в порядок сесії, що відбудеться 26 вересня», - повідомив Геннадій Мазур.

Геннадій Мазур

Депутат переконаний, підприємці повинні діяти, а не чекати, поки ситуація вирішиться самостійно. Адже кінцевий результат може бути не на їх користь.

«Взагалі, що таке ринок? Це система відносин, де є хоча б продавець і покупець. А чи готові сьогодні українці до ринку землі? Та не готові!», - подовжує Геннадій Федорович.

Депутат наголошує: «Можна погодитися на одне – якщо єдиним покупцем буде держава. Але має бути перехідний період. Тільки тоді нам вдасться зберегти площі, які сьогодні орендують фермери. Інакше, їх просто заберуть.

Сьогодні такі блага як нафта і газ закінчуються. Земля – це безцінний скарб. Посланці, помічники арабських шейхів вже вишикувалися в чергу за землею».

Аграрії Вінниччини погоджуються, що в людей складаються різні ситуації: інколи продаж землі можу стати виходом з кризової ситуації, але, перш за все, в країні має бути правильна нормативно-грошова оцінка землі та Земельний банк.

Під час зустрічі заступник голови Всеукраїнської аграрної ради України Денис Марчук закликав вінничан не бути байдужими, адже тільки від їх бажань, дій та рішучості залежить майбутнє держави.

Теги: земля облрада Геннадій Мазур 
Матеріали по темі